«

»

Pro 25 2017

Marek Biely a jeho nová meteostanice

Sdílejte...Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Facebook0Share on LinkedIn0Share on Tumblr0Email this to someoneBuffer this page

Marek Biely, redaktor ExoSpace.cz, je známým a úspěšným pozorovatelem a popularizátorem komet. Krom toho se však věnuje i meteorologii. V roce 2010, možná jako nejmladší v historii, podal hlášení Českému hydrometeorologickému ústavu o pozorování tromby. Je přispěvatelem do databáze pozorovatelů bouřek. A stejně jako přispívá do databáze pozorování komet svými pozorováními, provádí na zahradě svého domu meteorologická pozorování a měření. K tomu potřebuje vybavení příslušné vybavení v podobě meteostanice. Štěstí se na něj usmálo, a po čase jej tak má v novém provedení. Více však přiblíží on sám.

Letošní Vánoce pro mě byly dlouho očekávané z důvodu plánované koupi nové, respektive staronové (dříve jsem měl tu samou) meteostanice. Jedná se o bezdrátovou USB meteostanici Watson s dotykovým displejem WH1080, což je poloprofesionální stanice měřící venkovní i vnitřní teplotu a vlhkost vzduchu, aktuální hodnotu tlaku a jeho vývoj (podle něhož se snaží předpovídat počasí na nejbližších 24 hodin), množství spadlých srážek za danou dobu, rychlost a směr větru či rosný bod. Samozřejmostí je ukazatel data a času a rovněž mnoho dalších rozšířených možností.

Meteostanici mám nainstalovanou na zahradě ve výšce zhruba 1÷1,5 metru nad zemí a už se těším na její odváděnou práci.

Zatím nebylo hlasováno.

Hlasujte

O autorovi

Redakce ExoSpace.cz

Redakce ExoSpace.cz je nezávislý magazín zaměřený na popularizaci astronomie, kosmonautiky, fyziky, podzemních a vojenských prostor a svobodného softwaru. Byla založena v dubnu 2013. Dnes je vedena redakční radou ve složení Marek Biely-Eduard Boldižár-Antonín Judytka-Petr Valach a provozuje stránku na webu, fóru a Facebooku, má účet na Twitteru, Google+ a Youtube. Patří mezi nejúspěšnější české redakce s astronomickým zaměřením na Facebooku. Spolupracuje s řadou redakcí a sdružení. Někteří členové ExoSpace.cz jsou zároveň redaktory OpenOffice.cz a LinuxEXPRES a čestným členem redakce je vedoucí sdružení CMA Ladislav Lahoda a šéfredaktor LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz Lukáš Jelínek.
Členové redakce pracují zdarma, nejsou nijak odměňováni a nejsme výdělečnou redakcí.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/marek-biely-a-jeho-nova-meteostanice/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Sledujte nás na našich kanálech

Forum ExoSpace.cz
Facebook
RSS
Google+
Twitter
YouTube
Napište nám
SlideShare