Redakce

Řadoví členové

Marek Biely (1998)

Předseda redakční rady, redaktor, vedoucí astronomické sekce

Jsem z Brna a již téměř od malička se zajímám o astronomii, nejvíce pak o pozorování komet. Ty mě uchvátily od příletu jasné vlasatice C/2011 L4 (PanSTARRS). Mezi mé další zájmy patří meteorologie (konkrétně především bouřky) a sport (zejména fotbal, tenis, cyklistika a Formule 1). Studuji gymnázium v Bystrci, v městské části Brna.
biely.marek(a)seznam.cz

Člen redakce od: prosinec 2014

Antonín Judytka (1998)

Správce IT, redaktor, člen redakční rady

Bydlím nedaleko města Cheb. Studuji na integrované střední škole technické a ekonomické v Sokolově, obor elektrotechnik. Mezi mé záliby patří svobodný software. Jako hlavní operační systém v mých počítačích preferuji openSUSE. Sem tam se jdu jen tak proběhnout, abych nezlenivěl.

Člen redakce od: prosinec 2015

Petr Valach (1982)

Šéfredaktor, redaktor, vedoucí kosmonautické sekce, člen redakční rady

Věnuji se astronomii, fyzice, kosmonautice, svobodnému softwaru. Řadu let, cca 15, publikuju na internetu (jsem redaktorem OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz) a příležitostně v tištěných médiích. V redakci mám na starosti správu webu, fóra, komunikaci s veřejností, školení redaktorů a podílím se na chodu stránky na Facebooku. Zodpovídám za celkový chod redakce a za to, aby vše správně fungovalo.
valach(a)exospace.cz

Člen redakce od: červen 2013

Eduard Boldižár (1993)

Redaktor, člen redakční rady

Som študentom Technickej univerzity a moje študijné (profesionálne) zameranie je aplikovaná informatika. Medzi moje záľuby patrí objavovanie tajov astronómie, kozmológie, fyziky a kozmonautiky. Medzi ďalšie moje záľuby patrí cestovanie, čítanie sci-fi literatúry a písanie netradičnej poézie. Dúfam, že s mojimi článkami a činnosťou budete spokojný.

Člen redakce od: září 2013

Ondřej Šponiar (1985)

Grafik ExoSpace.cz

ondra-vizitkaJsem Graphic Designer Specialist pracující pro jednotlivce či různé společnosti. Jsem všestranný designér specializující se na vytváření webového a printového designu. Mám osmiletou zkušenost v oboru a pracoval jsem již s mnoha klienty, kteří působí na českém i zahraničním trhu. Rád vytvářím moderní design, který pomáhá klientům k dosažení jejich cílů i růstu jejich značky. Jsem velmi vášnivý designér, který vždy chce růst, učit se a vyzkoušet něco nového.
o.sponiar(a)gmail.com
Facebook.com

Člen redakce od: srpen 2013

Jakub Hadač (2003)

Bydlím v Lounech, chodím na osmileté gymnázium u nás, baví mě astronomie, kosmonautika, fyzika, letectví, matematika, historie a geografie, krom toho lezu v létě po rozhlednách a jsem extrémista (hlavně v astronomii).

Členem redakce od: květen 2018

Jakub Vladík (2001)

Redaktor

Bydlím v Rychnově nad Kněžnou a navštěvuji elektrotechnickou průmyslovku v Dobrušce. Rád sportuji, hraji závodně badminton , zajímám se o historii (zejména o války a zbraně), dále o fyziku, astronomii, IT (hardware i software, z programování například Arduino). Také mě baví lepení plastikových modelů.

Členem redakce od: červen 2018

Čestní členové

Ladislav „Laco“ Lahoda (1962)

Spolupracovník a znalec podzemí a vojenských staveb (v redakci od prosince 2014)

Průzkumu podzemí se věnuju již více než 30 let. Od konce 70. let se věnuju průzkumu krasových jeskyní, propastí a historického podzemí (např. Praha). Věnoval jsem se pohraničním pevnostem a dokumentaci lomů Amerika. Po revoluci jsme založili společnost pro výzkum historického podzemí CMA, jejíž jsem dosud prezidentem. Hojně fotografuji, kromě podzemních prostor i hory, noční města, opuštěné ruiny i vojenské prostory, mám několik ocenění z fotografických soutěží, spolupracuji s rozhlasem i televizí, vyhledávám lokace pro natáčení filmů. Stál jsem u zrodu důlní expozice, kterou CMA vybudovala v opuštěné Chrustenické šachtě u Berouna. Vydal jsem samizdatem knihu příběhů “Pověsti Ameriky”, v roce 2000 “Průvodce bývalým vojenským prostorem Ralsko” a v roce 2004 knihu “Tajnostmi podzemí”. Spolupracoval jsem při natáčení filmu Bumerang a seriálu Zdivočelá země.

podzemi-cma.cz, podzemi.eu

Do skupiny zařazen: únor 2016

Ing. Lukáš Jelínek (1977)

Ajťák, milovník dobré kávy i jiných dobrých nápojů. Zapřisáhlý odpůrce jakékoli cenzury, zejména té internetové.

Věnuji se informačním technologiím, psaní pro radost i pro peníze, podle možností též zábavám sportovním i historickým.

Šéfredaktor LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz, majitel společnosti AIKEN a LinuxMarketu.

Do skupiny zařazen: leden 2017

Neaktivní členové redakce

David Pavlyuk (2002)

Redaktor

Jsem nadšencem otevřeného softwaru již od mých 13ti let. Aktuálně mám distribuci Gentoo a  Mint. Bydlím v Plzni, kde navštěvuji tamní střední školu.

Člen redakce od: červen 2016

Edvard Rychecký (2004)

Jsem z Prahy a již 7. rokem jsem členem skautského střediska Uragán. Mezi mé zájmy patří sport, IT, skauting a čtení především manga komiksů.

Členem redakce od: duben 2018

Petr Plicka (2001)

Redaktor

Jsem nadšenec do astrofyziky a fyziky. Bydlím v Kolíně a mezi mé zájmy patří populární věda a zajímavosti o vesmíru. Rád jezdím na kole a aktivně se věnuji závodění na lodích.

Členem redakce od: červen 2016

Matúš Motlo (2004)

Redaktor

Som amatérsky astronóm zo Slovenska. Môj záujem v astronómiu sa sústreďuje hlavne na telesá Slnečnej sústavy a exoplanéty. Okrem astronómie sa zaújmam aj o fyziku, matematiku a fotografiu, v astrofotografii sa venujem prevažne fotografii planét a Mliečnej dráhy.

Členem redakce od: leden 2017

Spolupracovníci

Děkujeme za výpomoc a rady následujícím:

David Hřivňacký

Autor loga ExoSpace.cz a realizátor potisků textilu a tisku ExoNEWS a vizitek.
hrivnacky(a)post.cz

Petr Horálek

Výpomoc s obsahovou částí, poradce a pomocník.

Pavel Vachtl

Výpomoc s obsahovou částí, poradce a pomocník.

BeWise

Spolupráce na obsahové části.
Stránka skupiny

Přátelé ExoSpace.cz

  • Tomáš Galbavý
  • Filip Procházka
  • Peter Kvačkay
  • Petr Ondernický
  • Vít Stibor
  • Martin Valko
  • Petr Batz
  • Jiří Dohnal
  • Martin Biely
  • Daniel Ševčík

Permanent link to this article: https://exospace.cz/redakce/

LIBREOFFICE 6.1 JE ZDE!

Stáhnout

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Forum ExoSpace.cz
Facebook
RSS
Google+
Twitter
YouTube
Napište nám
SlideShare
Telegram