Redakce

Sdílejte...Tweet about this on TwitterShare on Google+1Share on Facebook0Share on LinkedIn0Share on Tumblr0Email this to someoneBuffer this page

Řadoví členové

Marek Biely (1998)

Redaktor, vedoucí astronomické sekce, člen redakční rady

Jsem z Brna a již téměř od malička se zajímám o astronomii, nejvíce pak o pozorování komet. Ty mě uchvátily od příletu jasné vlasatice C/2011 L4 (PanSTARRS). Mezi mé další zájmy patří meteorologie (konkrétně především bouřky) a sport (zejména fotbal, tenis, cyklistika a formule 1). Studuji gymnázium v Bystrci, v městské části Brna.
biely.marek(a)seznam.cz

Člen redakce od: prosinec 2014

Eduard Boldižár (1993)

Redaktor, člen redakční rady

Som študentom Technickej univerzity a moje študijné (profesionálne) zameranie je aplikovaná informatika. Medzi moje záľuby patrí objavovanie tajov astronómie, kozmológie, fyziky a kozmonautiky. Medzi ďalšie moje záľuby patrí cestovanie, čítanie sci-fi literatúry a písanie netradičnej poézie. Dúfam, že s mojimi článkami a činnosťou budete spokojný.

Člen redakce od: září 2013

Antonín Judytka (1998)

Správce IT, redaktor, člen redakční rady

Bydlím nedaleko města Cheb. Studuji na integrované střední škole technické a ekonomické v Sokolově, obor elektrotechnik. Mezi mé záliby patří svobodný software. Jako hlavní operační systém v mých počítačích preferuji openSUSE. Sem tam se jdu jen tak proběhnout, abych nezlenivěl.

Člen redakce od: prosinec 2015

Petr Valach (1982)

Šéfredaktor webové části, redaktor, hlavní administrátor, vedoucí kosmonautické sekce, člen redakční rady

Věnuji se astronomii, fyzice, kosmonautice, svobodnému softwaru. Řadu let, cca 15, publikuju na internetu (jsem redaktorem www.openoffice.cz) a příležitostně v tištěných médiích. V redakci mám na starosti správu webu, fóra, komunikaci s veřejností, školení redaktorů a podílím se na chodu stránky na Facebooku. Zodpovídám za celkový chod redakce a za to, aby vše správně fungovalo.
valach(a)exospace.cz

Člen redakce od: červen 2013

Ondřej Šponiar (1985)

Grafik ExoSpace.cz

ondra-vizitkaJsem Graphic Designer Specialist pracující pro jednotlivce či různé společnosti. Jsem všestranný designér specializující se na vytváření webového a printového designu. Mám osmiletou zkušenost v oboru a pracoval jsem již s mnoha klienty, kteří působí na českém i zahraničním trhu. Rád vytvářím moderní design, který pomáhá klientům k dosažení jejich cílů i růstu jejich značky. Jsem velmi vášnivý designér, který vždy chce růst, učit se a vyzkoušet něco nového.
o.sponiar(a)gmail.com
facebook.com

Člen redakce od: srpen 2013

David Pavlyuk (2002)

Redaktor

Jsem nadšencem otevřeného softwaru již od mých 13ti let. Aktuálně mám distribuci Gentoo a  Mint. Bydlím v Plzni, kde navštěvuji tamní základní školu.

Člen redakce od: červen 2016

Čestní členové

Ladislav „Laco“ Lahoda (1962)

Spolupracovník a znalec podzemí a vojenských staveb (v redakci od prosince 2014)

Průzkumu podzemí se věnuju již více než 30 let. Od konce 70. let se věnuju průzkumu krasových jeskyní, propastí a historického podzemí (např. Praha). Věnoval jsem se pohraničním pevnostem a dokumentaci lomů Amerika. Po revoluci jsme založili společnost pro výzkum historického podzemí CMA, jejíž jsem dosud prezidentem. Hojně fotografuji, kromě podzemních prostor i hory, noční města, opuštěné ruiny i vojenské prostory, mám několik ocenění z fotografických soutěží, spolupracuji s rozhlasem i televizí, vyhledávám lokace pro natáčení filmů. Stál jsem u zrodu důlní expozice, kterou CMA vybudovala v opuštěné Chrustenické šachtě u Berouna. Vydal jsem samizdatem knihu příběhů „Pověsti Ameriky“, v roce 2000 „Průvodce bývalým vojenským prostorem Ralsko“ a v roce 2004 knihu „Tajnostmi podzemí“. Spolupracoval jsem při natáčení filmu Bumerang a seriálu Zdivočelá země.

podzemi-cma.cz, podzemi.eu

Do skupiny zařazen: únor 2016

Ing. Lukáš Jelínek (1977)

Ajťák, milovník dobré kávy i jiných dobrých nápojů. Zapřisáhlý odpůrce jakékoli cenzury, zejména té internetové.

Věnuji se informačním technologiím, psaní pro radost i pro peníze, podle možností též zábavám sportovním i historickým.

Šéfredaktor LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz, majitel společnosti AIKEN a LinuxMarketu.

Do skupiny zařazen: leden 2017

Nováčci

Jiří Dohnal (2001)

Jmenuji se Jiří Dohnal, je mi šestnáct let. Pocházím z Valašského Meziříčí. Mezi mé koníčky patří stolní hokej, kterému se věnují bezmála 7 let, focení, hudba a rád se vrtám v hardwaru počítačů.

Do skupiny zařazen: květen 2017

Spolupracovníci

Děkujeme za výpomoc a rady následujícím:

David Hřivňacký

Autor loga ExoSpace.cz a realizátor potisků textilu a tisku ExoNEWS a vizitek.
hrivnacky(a)post.cz

Petr Horálek

Výpomoc s obsahovou částí, poradce a pomocník.

Pavel Vachtl

Výpomoc s obsahovou částí, poradce a pomocník.

BeWise

Spolupráce na obsahové části.
Stránka skupiny

Přátelé ExoSpace.cz

  • Peter Kvačkay
  • Petr Ondernický
  • Vít Stibor
  • Martin Valko
  • Petr Batz
  • Adam Malíř

Permanent link to this article: https://exospace.cz/redakce/

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Sledujte nás na našich kanálech

Forum ExoSpace.cz
Facebook
RSS
Google+
Twitter
YouTube
Napište nám
SlideShare