Doplňky pro Thunderbird

Sdílejte...Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Facebook3Share on LinkedIn0Share on Tumblr0Email this to someoneBuffer this page

Na této stránce najdete přehled dílů seriálu Petra Valacha Doplňky pro Thunderbird, který vychází na LinuxEXPRES. Krom popisu různých rozšíření je seriál zaměřen na nejrůznější tipy a triky pro Thunderbird.

Maximalizace zpráv a pozdější odeslání zprávy

Máte rozepsanou zprávu, ale chtěli byste ji zaslat až dodatečně? Nejste spokojeni s tím, že se vám zpráva otevírá v novém okně? Vyzkoušejte další dva doplňky pro Thunderbird, kterými si ulehčíte práci.

Čtěte dále ≫

Vyhledávání v podobě seznamu, změna nabídek a klávesových zkratek

V tomto článku vám představíme dva doplňky, kterým můžete přebudovat vnitřní nastavení Thunderbirdu. Konkrétně jde o změnu zobrazení výsledku vyhledávání zpráv a možnost úprav všech nabídek a klávesových zkratek v Thunderbirdu.

Čtěte dále ≫

Optimalizátor Xpunge

Pokračujeme v přehledu tweakovacích doplňků pro Thunderbird. V tomto článku se podíváme na doplněk Xpunge, který slouží k čištění a optimalizaci složek v Thunderbirdu.

Čtěte dále ≫

Optimalizátor ThunderPlunger

V této části seriálu se podíváme na možnosti optimalizace Thunderbirdu – odstraňování nepotřebných souborů, optimalizace databáze a spoustu dalších funkcí, nezbytných při dlouhodobém používání Thunderbirdu.

Čtěte dále ≫

Ruční řazení složek, přehled dnešních e-mailů

V tomto článku se podíváme na možnost ručního seřazování účtů a složek v Thunderbirdu a na způsoby, jak zobrazit zprávy za dnešní den.

Čtěte dále ≫

Minimalizace záhlaví, nastavení rozšíření a trocha astronomie

V tomto článku vám představíme rozšíření, které umožňuje optimalizovat záhlaví podokna zprávy, rozšíření pro snadnou konfiguraci všech konfigurovatelných rozšíření a na závěr přidáme i rozšíření, určené jak pro pozorovatele noční oblohy, tak i širokou veřejnost.

Čtěte dále ≫

Překladač e-mailů (2)

V druhém díle představování jednoho z možných překladačů v Thunderbirdu se konečně podíváme na samotný překlad. Jak probíhá a jaké možnosti máte v dialogových oknech, v nichž se překlad zobrazuje.

Čtěte dále ≫

Překladač e-mailů (1)

Někteří uživatelé by uvítali, pokud by mohli e-mail, který se chystají poslat, rovnou přeložit do jiného jazyka. Anebo naopak, přeložit e-mail, který dostali. Tuto funkcionalitu umožňuje Thunderbird prostřednictvím několika rozšíření. Podívejme se na jedno z nich, zvané S3.Google Translator.

Čtěte dále ≫

Potvrzení o doručení, hromadné stažení pošty

V tomto krátkém článku se podíváme blíže na problematiku zasílání potvrzení o přečtení a doručení e-mailů i na možnost stáhnout všechny maily ve všech složkách jedním kliknutím.

Čtěte dále ≫

Vytváření poznámek, minimalizace do lišty

Máte hodně e-mailů a chcete k nim připisovat důležité poznámky? Právě na rozšíření, které toto umožňuje, se podíváme v tomto článku.

Čtěte dále ≫

Export kalendářů a kontaktů, odstraňování duplicit

Jedním z klíčových témat při práci s Thunderbirdem je otázka exportu získaných dat – e-mailů, kalendářů a kontaktů. Exportu e-mailů byl věnovaný předchozí článek, v tomto se zaměříme na kontakty a kalendáře.

Čtěte dále ≫

Import/export zpráv (II.)

Jak vyexportovat obsah z Thunderbirdu a uchovat jej pro pozdější použití? V tomto článku se podíváme na další možnosti exportu a importu e-mailů v Thunderbirdu.

Čtěte dále ≫

Import/export zpráv a odstranění duplicit (I.)

Představte si, že se rozhodnete exportovat data ze svého Thunderbirdu – emaily, adresář kontaktů – do jiné instalace Thunderbirdu. Při tomto úkonu se může celkem snadno stát, že dojde při importu k duplikování záznamů. V tomto minisérii si ukážeme, jak se duplicit zbavit a jak vůbec takový export/import provést.

Čtěte dále ≫

Připomínky v kalendáři Thunderbirdu

Připomínkou se rozumí dialogové okno, které se zobrazí v určitý čas (například hodinu před zahájením události). Zobrazení okna je doprovázeno zvukovým signálem. V tomto článku se podíváme, jak připomínky k vašim událostem v kalen­dáři v Thunderbirdu vytvářet.

Čtěte dále ≫

CalDAV a sdílený soubor kalendáře

Po minulém sdílení kalendářů přes služby Google si dnes ukážeme, jak lze pomocí Thunderbirdu sdílet kalendář prostřednictvím technologie CalDAV a sdíleného vzdáleného souboru.

Čtěte dále ≫

Sdílení kalendářů

Mozilla Thunderbird je program určený především pro správu e-mailů. Má však i řadu funkcí navíc. Mezi jednu z hlavních lze jistě označit práci s kalendářem a úkolovníkem. V tomto článku si ukážeme, jak lze takové kalendáře sdílet s jinými uživateli.

Čtěte dále ≫

Vkládání podpisů

Tímto článkem začíná pravidelně nepravidelný přehled doplňků a vylepšení pro známý e-mailový klient Mozilla Thunderbird. Dnes to bude o vkládání podpisů.

Čtěte dále ≫

Permanent link to this article: https://exospace.cz/doplnky-pro-thunderbird/

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Sledujte nás na našich kanálech

Forum ExoSpace.cz
Facebook
RSS
Google+
Twitter
YouTube
Napište nám
SlideShare