Doplňky pro Thunderbird

Na této stránce najdete přehled dílů seriálu Petra Valacha Doplňky pro Thunderbird, který vychází na LinuxEXPRES. Krom popisu různých rozšíření je seriál zaměřen na nejrůznější tipy a triky pro Thunderbird.

Maximalizace zpráv a pozdější odeslání zprávy

Máte rozepsanou zprávu, ale chtěli byste ji zaslat až dodatečně? Nejste spokojeni s tím, že se vám zpráva otevírá v novém okně? Vyzkoušejte další dva doplňky pro Thunderbird, kterými si ulehčíte práci.

Čtěte dále ≫

Vyhledávání v podobě seznamu, změna nabídek a klávesových zkratek

V tomto článku vám představíme dva doplňky, kterým můžete přebudovat vnitřní nastavení Thunderbirdu. Konkrétně jde o změnu zobrazení výsledku vyhledávání zpráv a možnost úprav všech nabídek a klávesových zkratek v Thunderbirdu.

Čtěte dále ≫

Optimalizátor Xpunge

Pokračujeme v přehledu tweakovacích doplňků pro Thunderbird. V tomto článku se podíváme na doplněk Xpunge, který slouží k čištění a optimalizaci složek v Thunderbirdu.

Čtěte dále ≫

Optimalizátor ThunderPlunger

V této části seriálu se podíváme na možnosti optimalizace Thunderbirdu – odstraňování nepotřebných souborů, optimalizace databáze a spoustu dalších funkcí, nezbytných při dlouhodobém používání Thunderbirdu.

Čtěte dále ≫

Ruční řazení složek, přehled dnešních e-mailů

V tomto článku se podíváme na možnost ručního seřazování účtů a složek v Thunderbirdu a na způsoby, jak zobrazit zprávy za dnešní den.

Čtěte dále ≫

Minimalizace záhlaví, nastavení rozšíření a trocha astronomie

V tomto článku vám představíme rozšíření, které umožňuje optimalizovat záhlaví podokna zprávy, rozšíření pro snadnou konfiguraci všech konfigurovatelných rozšíření a na závěr přidáme i rozšíření, určené jak pro pozorovatele noční oblohy, tak i širokou veřejnost.

Čtěte dále ≫

Překladač e-mailů (2)

V druhém díle představování jednoho z možných překladačů v Thunderbirdu se konečně podíváme na samotný překlad. Jak probíhá a jaké možnosti máte v dialogových oknech, v nichž se překlad zobrazuje.

Čtěte dále ≫

Překladač e-mailů (1)

Někteří uživatelé by uvítali, pokud by mohli e-mail, který se chystají poslat, rovnou přeložit do jiného jazyka. Anebo naopak, přeložit e-mail, který dostali. Tuto funkcionalitu umožňuje Thunderbird prostřednictvím několika rozšíření. Podívejme se na jedno z nich, zvané S3.Google Translator.

Čtěte dále ≫

Potvrzení o doručení, hromadné stažení pošty

V tomto krátkém článku se podíváme blíže na problematiku zasílání potvrzení o přečtení a doručení e-mailů i na možnost stáhnout všechny maily ve všech složkách jedním kliknutím.

Čtěte dále ≫

Vytváření poznámek, minimalizace do lišty

Máte hodně e-mailů a chcete k nim připisovat důležité poznámky? Právě na rozšíření, které toto umožňuje, se podíváme v tomto článku.

Čtěte dále ≫

Export kalendářů a kontaktů, odstraňování duplicit

Jedním z klíčových témat při práci s Thunderbirdem je otázka exportu získaných dat – e-mailů, kalendářů a kontaktů. Exportu e-mailů byl věnovaný předchozí článek, v tomto se zaměříme na kontakty a kalendáře.

Čtěte dále ≫

Import/export zpráv (II.)

Jak vyexportovat obsah z Thunderbirdu a uchovat jej pro pozdější použití? V tomto článku se podíváme na další možnosti exportu a importu e-mailů v Thunderbirdu.

Čtěte dále ≫

Import/export zpráv a odstranění duplicit (I.)

Představte si, že se rozhodnete exportovat data ze svého Thunderbirdu – emaily, adresář kontaktů – do jiné instalace Thunderbirdu. Při tomto úkonu se může celkem snadno stát, že dojde při importu k duplikování záznamů. V tomto minisérii si ukážeme, jak se duplicit zbavit a jak vůbec takový export/import provést.

Čtěte dále ≫

Připomínky v kalendáři Thunderbirdu

Připomínkou se rozumí dialogové okno, které se zobrazí v určitý čas (například hodinu před zahájením události). Zobrazení okna je doprovázeno zvukovým signálem. V tomto článku se podíváme, jak připomínky k vašim událostem v kalen­dáři v Thunderbirdu vytvářet.

Čtěte dále ≫

CalDAV a sdílený soubor kalendáře

Po minulém sdílení kalendářů přes služby Google si dnes ukážeme, jak lze pomocí Thunderbirdu sdílet kalendář prostřednictvím technologie CalDAV a sdíleného vzdáleného souboru.

Čtěte dále ≫

Sdílení kalendářů

Mozilla Thunderbird je program určený především pro správu e-mailů. Má však i řadu funkcí navíc. Mezi jednu z hlavních lze jistě označit práci s kalendářem a úkolovníkem. V tomto článku si ukážeme, jak lze takové kalendáře sdílet s jinými uživateli.

Čtěte dále ≫

Vkládání podpisů

Tímto článkem začíná pravidelně nepravidelný přehled doplňků a vylepšení pro známý e-mailový klient Mozilla Thunderbird. Dnes to bude o vkládání podpisů.

Čtěte dále ≫

Permanent link to this article: https://exospace.cz/doplnky-pro-thunderbird/