Leonardo Plus

Sdílejte...Tweet about this on TwitterShare on Google+1Share on Facebook0Share on LinkedIn0Share on Tumblr0Email this to someoneBuffer this page

Leonardo Plus je cyklus cestopisů, které jsou vysílány na Českém rozhlasu. Na této stránce najdete výběr zajímavých dílů, které se týkají astronomie, kosmonautiky a fyziky. Přehled budeme aktualizovat a doplňovat.

 

 

 

4. 12. 2016: Jak by měli přednášející zaujmout studenty a kdy by se měl vysokoškolský pedagog nahradit on-line kurzem? Mluví o tom vědec Pavel Jungwirth.

20. 11. 2016: Co lidem přinesou klimatické změny? O tom je další vydání magazínu Leonardo Plus. Tentokrát s geologem, klimatologem a filozofem Václavem Cílkem.

6. 11. 2016: Od Země do nejvzdálenějšího vesmíru, od současnosti po velký třesk, od nejjasnějších objektů oblohy po ty nejslabší. Všude tam nás zavedou astronomické objevy. Obzvláště ty, které vybral pro Nebeský cestopis astrofyzik Jiří Grygar. Ptá se Petr Sobotka.

30. 10. 2016: 25 velkých vesmírných objevů minulého století vybral a okomentuje astrofyzik Jiří Grygar.

25. 9. 2016: O výzkumu černých děr, o kvasarech, o planetkách, ale i o tom, jestli Pluto už není planeta s Petrem Kulhánkem.

18. 9. 2016: Jaký objev ve fyzice je stejně významný jako pro biology teorie evoluce. Hostem pořadu je přední částicový fyzik Jiří Dolejší, se kterým Miroslav Dittrich mluvil na náměstí v Liberci při vědecké roadshow Českého rozhlasu Plus.
31. 7. 2016: Když se někde ve vesmíru podaří objevit voda, budí to velkou pozornost. Oprávněně? Znamená to, že je tam možný život? Podobným otázkám se budeme s astrofyzikem Petrem Kulhánkem z ČVUT věnovat v Nebeském cestopisu.
26. 6. 2016: Je na Marsu život? A co voda, atmosféra? Proč je Mars červený? K Rudé planetě se vydáme v repríze pořadu s astrofyzikem Jiřím Grygarem.
5. 6. 2016: Toto vydání Nebeského cestopisu byl věnováno planětě Venuši. Hostem pořadu byl astrofyzik Jiří Grygar.
22. 5. 2016: O klimatické budoucnosti a postavení České republiky v ní mluvili geolog Václav Cílek, Vladimír Wagner z Ústavu jaderné fyziky AV ČR a Miroslav Trnka z Ústavu výzkumu globální změny AV ČR.

 10. 4. 2016: O planetách u cizích hvězd, exoplanetách, s astrofyzikem Jiřím Grygarem.

14. 2. 2016: O planetě, která fascinuje lidstvo, Marsu, s astrofyzikem Jiřím Grygarem.

 

Zatím nebylo hlasováno.

Hlasujte

Permanent link to this article: https://exospace.cz/leonardo-plus/

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Sledujte nás na našich kanálech

Forum ExoSpace.cz
Facebook
RSS
Google+
Twitter
YouTube
Napište nám
SlideShare