↑ Zpět na Píší jinde

Příspěvky na LinuxEXPRES – články

Podívejte se na přehled posledních článků na stránce LinuxEXPRES.

 • Ubuntu 19.10 za dveřmi: Očekávejte drobná vylepšení


  Vývoj Ubuntu 19.10 se blíží ke konci, proto již byla zveřejněna většina novinek, která se v tomto vydání objeví. Půjde zejména o kompresy LZ4, GNOME 3.34 a vydání bez 32bitové verze. Tyto novinky spolu s dalšími činí verzi zajímavou. Konkrétněji se na tyto novinky podíváme dále v článku.

 • CentOS 7.7 vydaný pred prichádzajúcou verziou 8.0


  Linuxová distribúcia CentOS sa blíži s dlho očakávanou verziou 8.0 do finále. Pre užívateľov staršej verzie bola zatiaľ vydaná aktualizácia.

 • Veřejná správa 09/2019: open source ve Světové bance a v elektrických přenosových soustavách


  Skupina Světové banky doporučuje a vyvíjí software s otevřenými zdrojovými kódy. Na otevřenosti staví také dvě největší elektrické přenosové soustavy v Evropě. Německý úřad pro bezpečnost v IT investoval do vývoje pluginu Mailvelope pro end-to-end šifrování.

 • Linux 5.3


  Ako už býva zvykom, počas nedeľňajšej noci bolo ohlásené vydanie novej verzie jadra Linuxu 5.3. Zároveň sa teraz pozornosť vývojárov môže naplno upriamiť na nadchádzajúci Linux 5.4.

 • Oracle láká vývojáře a studenty nabídkou cloudových služeb zdarma a na neomezenou dobu


  Na své každoroční konferenci OpenWorld v San Franciscu oznámil Oracle nabídku Cloud Free Tier, v rámci níž získají vývojáři, studenti i pedagogové a školitelé bezplatný přístup k plné funkcionalitě prostředí Oracle Autonomous Database a Oracle Cloud Infrastructure, ať už jde o samotné výpočetní zdroje, úložiště bloků a objektů nebo vyrovnávání zátěže. Nové bezplatné služby umožňují vývojářům i studentům neomezeně dlouho se učit a získávat zkušenosti s tvorbou cloudových aplikací.

 • Ubuntu 19.10 bude rýchlejšie vďaka LZ4 kompresii


  Nová verzia Ubuntu 19.10 skráti dobu štartu systému za pomoci algoritmu pre bezstratovú kompresiu dát LZ4.

 • GORDIC otevírá svou platformu GINIS širokému okruhu vývojářů


  Společnost GORDIC oznámila své rozhodnutí uvolnit popis rozhraní své integrační platformy GINIS, což umožní širokému okruhu vývojářů z oblasti komerční sféry, vlastním odborníkům z organizací veřejné správy nebo i např. studentům a dalším zájemcům z akademické sféry budovat různorodé kompozitní aplikace a služby s využitím platformy GINIS. 

 • Debian 10.1 bol vydaný s opravami


  Linuxová distribúcia Debian dostala aktualizácie, ktoré sú zamerané na opravy nájdených chýb a zlepšenie bezpečnosti systému.

 • Súhrn BSD noviniek: Prívetivejšie FreeBSD pre desktopy a výzva na spoluprácu s vývojármi Linuxu


  FreeBSD predstavuje jeden zo svojich budúcich plánov, DragonFlyBSD ďalej napreduje vo vylepšovaní podpory ovládačov grafických kariet a NetBSD má za sebou prvý krok v dlhej ceste ku podpore Waylandu.

 • Prieskum vývojárov na Linuxe ukázal pár zaujímavých výsledkov


  Užívatelia, ktorí používajú Linux na pracovné účely sa mohli zúčastniť prieskumu projektu Clear Linux a odpovedať na niekoľko otázok. Výsledky tohto prieskumu boli uverejnené.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/pisi-jinde/linuxexpres-clanky/

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Forum ExoSpace.cz
Facebook
RSS
Twitter
YouTube
Napište nám
SlideShare
Telegram