↑ Zpět na Píší jinde

Příspěvky na LinuxEXPRES – články

Podívejte se na přehled posledních článků na stránce LinuxEXPRES.

 • GNOME 3.29.2: na cestě k vydání 3.30


  Přestože k vydání další velké verze GNOME zbývá ještě několik dlouhých měsíců, tak vývojáři usilovně pracují a ve vydání GNOME 3.29.2 se zaměřili především na opravy chyb, které nás již delší dobu trápí.

 • KDE Plasma 5.13 se tváří jako velmi povedená aktualizace


  Tato nová verze předního desktopového prostředí by měla být vypuštěna ve finální verzi k datu 12.června 2018. V tomto článku si přiblížíme hlavní změny, které KDE Plasma 5.13 přináší.

 • Veřejná správa 04/2018: daty řízený národ, lotyšská obdoba Google Translate, případové studie o open source


  Implementace konceptu „daty řízeného národa“ již přinesla významné výsledky. Lotyšsko má vlastní strojový překladač a má s ním další velké plány. Nizozemsko zveřejnilo dvanáct případových studií o nasazení otevřeného softwaru. 

 • Turris MOX přichází do výroby


  Sdružení CZ.NIC oznámilo, že se mu pro projekt modulárního routeru podařilo skrze crowdfundigovou kampaň na Indiegogo získat cílovou částku 250 000 USD.

 • V Ubuntu Snap Store byl nalezen Malware!


  Pár na první pohled normálních aplikací obsahovalo malware na těžbu kryptoměn, které se skryly jako systemd daemon. Navíc součástí těchto programů byl i init skript pro načtení škodlivého kódu při zavedení a umožňující spuštění na pozadí nakaženého systému.

 • Po roce vývoje přichází X.Org Server 1.20


  Více než rok a půl probíhal vývoj této nové verze X.Org serveru, který tvoří základ všech desktopových systémů jež stále nepoužívají Wayland.

 • Programovanie v jazyku C++: Tvorba funkcii (2)


  Naučte sa pracovať s návratovou hodnotou funkcii. Uvidíte aj implementáciu faktoriálu s využitím funkcie.

 • Linux Kernel 4.17-rc4 "Merciless Moray"


  Linus Torvalds vydal Linux 4.17-rc4, nejnovější týdenní testovací verzi a uveřejnil i kódové jméno.

 • Šéf Red Hatu zavítal do Brna


  Nejvyšší představitelé společnosti Red Hat zavítali do Brna a navštívili zde vývojové centrum Red Hatu a Fakultu informatiky na Masarykově univerzitě. Red Hat, jehož pobočka v Brně funguje už více než 14 let, s univerzitou systematicky spolupracuje nejen na výchově nových technicky zdatných talentů, kterým je blízký koncept otevřeného kódu a crowdsourcingu.

 • Ubuntu MATE a Ubuntu Budgie končí podporu 32-bitových ISO obrazů


  Tyto obě distribuce se rozhodly skončit s podporou 32-bitových instalací po ukončení podpory verze 18.04 LTS. Příčinou je, že 32-bitové instalace používá jen minimum uživatelů a vývojáři se chtějí věnovat jiným projektům.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/pisi-jinde/linuxexpres-clanky/

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Forum ExoSpace.cz
Facebook
RSS
Google+
Twitter
YouTube
Napište nám
SlideShare
Telegram