↑ Zpět na Píší jinde

Příspěvky na LinuxEXPRES – články

Podívejte se na přehled posledních článků na stránce LinuxEXPRES.

 • Linux Mint 19.1 „Tessa“ se představuje


  Krátce před Vánoci 2018 byla uveřejněna nová verze oblíbené linuxové distribuce Linux Mint 19.1, pojmenovaná „Tessa“. Jaké nové funkce a změny obsahuje?

 • Vydanie novej verzie Bash 5.0


  Nová verzia Bash 5.0 bola vydaná tento mesiac a prináša niekoľko opráv chýb zo staršej verzie a tiež množstvo noviniek.

 • Podpora herných titulov na Linuxe sa zlepšuje


  Ak si občas radi zahráte nejakú hru, určite vás ako hráča poteší správa, že počty populárnych herných titulov dostupných pre Linux naďalej rastú.

 • Seznamte se s Moodle, nejrozšířenějším open-source systémem pro e-learning: Díl 1 - Trocha historie a základní informace


  Vážení čtenáři, následující článek je prvním dílem ze seriálu, ve kterém vám představíme open source software Moodle, který je podle nás jedním slovem úžasný. Moodle je dnes nejrozšířenějším open-source systém pro e-learningové vzdělávání, neboli LMS (Learning Management System), a to  v českém i globálním kontextu. Díky své variabilitě umožňuje každému provozovateli nastavit prostředí tak, aby vyhovovalo individuálním potřebám.

 • Oplatí sa upgrade jadra na verziu 4.20?


  Nedávno vydaná verzia jadra Linuxu priniesla niekoľko zaujímavých zmien. Otázkou však ostáva, či upgrade stojí za úvahu.

 • Veřejná správa 1/2019: otevřená řešení v Tiraně, open source v umělé inteligenci, blockchain v ruských volbách


  Tirana modernizuje své veřejné služby a přechází na otevřená řešení. Zpráva OECD považuje open source za důležitý faktor rozvoje umělé inteligence. Nezávislá ruská pozorovatelská skupina testuje blockchainové řešení, které by mělo chránit volební výsledky proti manipulacím. 

 • Nezapomněli jste si prodloužit předplatné časopisu IT Systems?


  Začátek nového roku je nejen obdobím, kdy už se pomalu začínají rozplývat mnohá novoroční předsevzetí. Je také obdobím, kdy je třeba provést řadu každoročně se opakujících činností. V případě IT manažerů a IT profesionálů by mezi nimi nemělo chybět prodloužení předplatného časopisu IT Systems.

 • Blender oslavuje 25 rokov


  Mnohými obľúbený nástroj na prácu s 3D grafikou oslávil 25 rokov vývoja.

 • Midnight Commander: Přizpůsobení a použití II.


  V tomto článku se zaměříme více na používání souborového správce Midnight Commander. Ukážeme vám, jak pracovat se soubory, jak se šifrovaně připojovat k jiným počítačům a mnoho dalšího. 

 • Debian v serverovém prostředí


  S operačním systémem GNU/Linux Debian jsme se v naší firmě setkali poprvé v roce 2006. Byl tehdy ve verzi 3.1 s kódovým označením Sarge. Již v té době byl velice populární a počet balíků v Debianu rostl raketovým tempem. Oproti předchozí verzi Woody (3.0) se prakticky zdvojnásobil. V tomto článku vám ukážeme, jak Debian využíváme ve firmě VSHosting.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/pisi-jinde/linuxexpres-clanky/

Download “Kalendář ExoSpace.cz 2019” kalendar2019.pdf – Staženo 154 × – 3 MB

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Forum ExoSpace.cz
Facebook
RSS
Google+
Twitter
YouTube
Napište nám
SlideShare
Telegram