↑ Zpět na Píší jinde

Příspěvky na LinuxEXPRES – články

Podívejte se na přehled posledních článků na stránce LinuxEXPRES.

 • Aký je Endless OS 3.5.7


  Linuxová distribúcia založená na Debiane, Endless OS, sa snaží užívateľom ponúknuť operačný systém, ktorý má byť najmä prívetivý.

 • Debian byl v roce 2018 nejohroženějším desktopovým operačním systémem


  Společnost GFI Software zveřejnila zprávu o vývoji softwarových zranitelností, ze které vyplynulo, že v roce 2018 došlo k dalšímu nárůstu softwarových zranitelností, a to u operačních systémů i aplikací. Vloni bylo celkem zaznamenáno 16 555 zranitelností, což je o 12,5 % více, než v roce 2017. Nejvíce nových zranitelností bylo zaregistrováno v operačních systémech Debian, Android a Ubuntu, z aplikací potom ve Firefoxu a Acrobat Readeru.

 • Purism chystá uvedenie zjednoteného systému pre notebooky a smartfóny


  PureOS by mal byť systémom fungujúcim súčasne na notebookoch spolu s pripravovaným smartfónom od firmy Purism.

 • RedHat spouští stránku OperatorHub.io pro Kubernetes


  Společnost RedHat zahájila provoz komunitní stránky OperatorHub.io, která má pomáhat zájemcům o tzv. „operátory“ v systému Kubernetes pro správu kontejnerů. 

 • Súhrn BSD noviniek: NetBSD chystá prechod na GCC 7


  V mesiaci február (únor) bolo uverejnených niekoľko oznámení od vývojárov NetBSD, Project Trident a pfSense. OPNsense tiež dostalo aktualizáciu začiatkom tohto mesiaca.

 • Veřejná správa 03/2019: státní správa neplní podporu IPv6, proběhlo setkání specialistů ICT


  Státní správa ani osm let po závazném termínu neplní usnesení vlády o podpoře IPv6. V Pardubicích proběhlo setkání specialistů ICT z měst a obcí. Francouzský ministr školství odmítl posílení open source ve vzdělávání.

 • Verzia 5.0 linuxového jadra bola vydaná


  Vydanie očakávanej verzie jadra Linuxu 5.0 bolo konečne oznámené. Prínosom je už tradične podpora nového hardvéru, spolu s dôležitými opravami a množstvom ďalších zmien.

 • Bodhi Linux, distribúcia s nádychom Indie


  Distribúcia Linuxu založená na Ubuntu LTS, s vlastným prístupom k užívateľskému rozhraniu. Taký je Bodhi Linux.

 • InstallFest představí novinky internetu, vývoje a bezpečnosti


  O víkendu 2. a 3. března proběhne na Karlově náměstí v Praze jedenáctý ročník konference InstallFest. Ve čtyřech sálech se budete moci dozvědět o novinkách v oblasti počítačové bezpečnosti, internetu, administrace a vývoje. Na místě se také bude vyrábět OpenCola. Přijďte zjistit, co je nového v otevřených hlavách milujících otevřený svět.

 • Dualboot s Linuxem


  Instalace operačního systému vedle stávajícího je jedna z možností, kterou může uživatel využít, chce-li používat software, spustitelný jen na jednom typu operačního systému. Ukážeme vám, jak v takovém případě postupovat. 

Permanent link to this article: https://exospace.cz/pisi-jinde/linuxexpres-clanky/

Připojujeme se k protestu proti směrnici Evropské unie o autorském právu. Tato směrnice přinese nové povinnosti pro webové stránky, které sbírají a organizují zprávy (článek 11) a nutí platformy k proaktivnímu prohledávání všech nahraných materiálů a k automatické blokaci všech potenciálních porušení autorských práv (článek 13).

KONTAKTUJTE SVÉ EUROPOSLANCE