↑ Zpět na Píší jinde

Příspěvky na LinuxEXPRES – novinky

Podívejte se na přehled posledních novinek na stránce LinuxEXPRES.

 • Novinky v Ansible Tower 3.4


  RedHat nedávno vydal novú verziu Ansible Tower  3.4. Avizovanými novinkami je najmä zlepšenie práce s pracovnými postupmi (workflows). 

 • Vydána aktualizace VirtualBox 6.0


  Společnost Oracle začíná šestou řadu oblíbeného virtualizačního nástroje VirtualBox.

 • NTK má 150 nových počítačů, běží na nich Linux


  Národní technická knihovna výrazně obměnila počítačové vybavení. Na 150 nových počítačích pro veřejnost běží linuxová distribuce Fedora.

 • Vyšiel nový Slax 9.5.0


  Slax je populárna minimalistická a modulárna LiveCD/USB distribúcia Linuxu, ktorá má za sebou slušný kus histórie a u nás ju pozná zrejme každý. Pôvodne Slax vznikol na základoch Slackware a teraz je založený na distribúcií Debian.

 • Čerstvé novinky – NetBSD a FreeBSD


  Vývoj sa nezastavuje ani vo svete BSD. NetBSD spolu s FreeBSD na konci júna/června a začiatkom júla/července ohlásili niekoľko zaujímavých noviniek.

 • Čo prináša nový Knoppix 8.2


  Linuxová distribúcia Knoppix, založená na Debiane sa dá považovať za legendu medzi Live CD distribúciami. Knoppix je navrhnutý tak, aby fungoval priamo z Live CD alebo USB flash kľúča, no je možné ho nainštalovať na pevný disk ako bežný operačný systém. Po dlhšej dobe prišla verzia 8.2 s množstvom aktualizácií.

 • Nový Red Hat Enterprise Linux 7.5


  Společnost Red Hat uvedla na trh novou verzi své linuxové platformy Red Hat Enterprise Linux 7.5. Oproti starší verzi se může pochlubit kromě jiného vyšší bezpečností, novými funkcemi pro integraci s Microsoft Windows a vylepšeným administrátorským rozhraním.

 • Zkuste to bez serverů


  Bezserverový computing je nově vznikající technologií, která představuje posun ve způsobu vývoje cloudových aplikací. Oddělením aplikační infrastruktury od kódu lze výrazně zjednodušit proces vývoje softwaru, snížit náklady a zvýšit efektivitu vývoje. Lze očekávat, že bezserverový computing a přístup Function-as-a-Service budou hrát zásadní roli při definici nové éry podnikového IT.

 • OpenSUSE Conference 2018, CryptoFest 2018


  O víkendu 26. a 27. května se na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze koná OpenSUSE Conference 2018. Její součástí bude i sobotní seminář CryptoFest.

 • Skype přichází do Linuxu v podobě snap souboru


  Společnost Canonical oznámila, že Skype je dostupný jako snap soubor, univerzální formát aplikací pro Linux.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/pisi-jinde/linuxexpres-novinky/

Připojujeme se k protestu proti směrnici Evropské unie o autorském právu. Tato směrnice přinese nové povinnosti pro webové stránky, které sbírají a organizují zprávy (článek 11) a nutí platformy k proaktivnímu prohledávání všech nahraných materiálů a k automatické blokaci všech potenciálních porušení autorských práv (článek 13).

KONTAKTUJTE SVÉ EUROPOSLANCE