«

»

Lis 05 2019

Filip Nečas: Účastník světového Jamboree 2019

filip-necas

Filip Nečas (vpravo) a Matyáš Kočka na Jamboree 2019 (Facebook 145. skautského oddílu)

Přinášíme rozhovor s mladým účastníkem letos konaného světového Jamboree, které se konalo v Západní Virginii v USA. Filip Nečas je ze 145. skautského oddílu Junáka Naděje a na Jamboree byl s kamarádem z oddílu Matyášem Kočkou.

jamboree2019

Česká vlajka na 24. skautském Jamboree (foto: Gabriela Kottová)

Představ se, prosím, prozraď, z jakého jsi oddílu, jaké je tvé skautské jméno, hodnost a dobu členství v oddíle.
Jsem Filip Nečas a ve skautu mi zkráceně říkají Fíla. Chodím do 145. oddílu v Praze, z něhož se Jamboree zúčastnili dva skauti (spolu se mnou i Matyáš Kočka zvaný Smolař). Do skauta chodím již 8. rokem a jsem rádce jedné z našich družin.

Kdy ses rozhodl se Jamboree zúčastnit?

O účasti na 24. světové skautské jamboree v Americe jsem se rozhodl už před dvěma a půl lety. Ono to později ani moc nešlo, protože už tehdy se spustila registrace.

Na Jamboree nikdy nezapomenu.

Co k tomuto rozhodnutí vedlo?
Na Jamboree jsem se přihlásil hlavně kvůli zdokonalení cizích jazyků a poznání nových přátel. Zároveň mě to posunulo ve skautské činnosti o kousek dál.

Jakého Jamboree a kdy ses zúčastnil?
Před tímto jsem byl ještě na Středoevropském Jamboree (zkráceně CEJ). To mě také velice bavilo, ale nebylo to to, co jsem očekával. Mojí představu o Jamboree naplnilo až to světové.

S jakými očekáváními jsi do akce šel?
Od Jamboree očekávám spoustu setkání, povídání, diskutování s lidmi z jiných zemí a taky výměnu zkušeností. CEJ bylo také super, ale spíš jako nějaká party nebo mejdan.

jamboree2019

Základna (foto: World Scouting)

Jaké aktivity na Jamboree probíhaly? A které se ti líbily nejvíc?
Aktivity na Jamboree byly zaměřeny hlavně na sport a pohyb. Ostatní program mi připadal spíše jako druhořadý, ale také zajímavý. Ze sportovních aktivit zde byla třeba největší zip lina v Severní Americe, překážky na vodě, paddlepoarding, horská kola, skateboardy, střílení z pušek a spoustu dalších. Mně osobně ty pohybové aktivity lákaly více než ty přednáškové, a tak jsem se zúčastnil skoro všech, i přes jeden z největších problémů celého tohoto Jamboree – fronty. Ty byly strašné, člověk musel vstávat ve 4 hodiny ráno, aby se dostal na ty nejžádanější atrakce.

Jaké zkušenosti sis z Jamboree odnesl? Které z nich považuješ za takové, které tě ovlivní na zbytek života?
Jamboree mi hodně zlepšilo angličtinu a poskytlo spoustu nových přátel, a na to nikdy nezapomenu.

Díky za rozhovor a přejeme mnoho zdaru a mnoho dalších let v oddílu, naplněných krásnou činností!

O autorovi

Redakce ExoSpace.cz

Redakce ExoSpace.cz je nezávislý magazín zaměřený na popularizaci astronomie, kosmonautiky, fyziky, svobodného softwaru, podzemních a vojenských prostor a osoby a díla Jaroslava Foglara. Byla založena v dubnu 2013. Dnes provozuje stránku na webu, fóru a Facebooku, má účet na Twitteru, Telegramu a Youtube. Spolupracuje s řadou redakcí a sdružení. Někteří členové ExoSpace.cz jsou zároveň redaktory OpenOffice.cz a LinuxEXPRES a čestným členem redakce je vedoucí sdružení CMA Ladislav Lahoda a bývalý šéfredaktor LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz Lukáš Jelínek.

Členové redakce pracují zdarma, nejsou nijak odměňováni a nejsme výdělečnou redakcí.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/filip-necas-ucastnik-svetoveho-jamboree-2019/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>