↑ Zpět na Píší jinde

Příspěvky na OpenOffice.cz

Podívejte se na přehled posledních článků na stránce OpenOffice.cz.

 • Bug Hunting Session, manuály pro LibreOffice, GSoC 2020


  V pondělí 11. 5. 2020 se uskuteční akce Bug Hunting Session pro LibreOffice 7.0. Nadace TDF vydává další příručky k LibreOffice. Sledujeme projekty pro letošní Google Summer of Code.

 • Programovanie makier v LibreOffice: Otváranie súborov (1) – príkazy Open a Close


  Chcete si s pomocou makra otvoriť nejaký textový súbor a začať doňho zapisovať? Stačí vám na to príkaz Open, ktorý má v sebe obsiahnuté bohaté možností pri práci so súbormi. Okrem toho si ukážeme nielen otvorenie súborov, ale aj ich zatvorenie s pomocou ďalšieho príkazu, Close.

 • Vychází LibreOffice 6.3.6


  Vychází aktualizace LibreOffice 6.3.6 pro firemní nasazení s profesionální podporou.

  

 • Problémy spojené s používáním OOXML


  S používáním pseudo-standardu Office Open XML (OOXML) jsou spojeny četné problémy. V tomto článku se na ně podíváme z perspektivy konkurenčního standardu ODF.

  

 • LibreOffice 6.4.3


  V pátek 17. dubna 2020 vyšla aktualizovaná verze LibreOffice 6.4.3. Podíváme se do zákulisí vývoje LibreOffice a financování nadace TDF. Připomeneme aplikaci Impress Remote pro vzdálené ovládání prezentací.

  

 • Chystá se LibreOffice 7.0, proběhne webinář o FOSS a aktivity komunity LibreOffice


  I v karanténní době se děje spousta zajímavých věcí kolem LibreOffice. Přinášíme souhrn některých z nich.

  

 • Výbava LibreOffice, jakou jinde nenajdete


  LibreOffice je přímým následovníkem projektu OpenOffice.org, v roce 2000 uvolněná edice kancelářského balíku StarOffice od firmy Sun. V průběhu let vznikla řada derivátů, ale pouze LibreOffice disponuje několika skvělými funkcemi a vlastnostmi.

  

 • Novinky v LibreOffice 6.4 – mobilní a online verze


  Přinášíme třetí, závěrečný díl našeho přehledu novinek v poslední major verzi LibreOffice. Tentokrát se zaměříme na novinky v mobilní a online verzi tohoto kancelářského balíku.

  

 • Vychází česká příručka LibreOffice Online, Slovensko podporuje open-source


  Česká komunita LibreOffice pořídila překlad příručky pro LibreOffice 6.3. Nadace TDF doporučuje používat LibreOffice studentům, kteří jsou nuceni se vzdělávat doma. Slovenská vláda podporuje open-source. Naučíme vás instalovat LibreOffice na Chrome OS.

  

 • LibreOffice 6.4.2, CSV soubory v LibreOffice


  Byla vydána verze LibreOffice 6.4.2. Čeští uživatelé v poslední době v mnohem větší míře navštěvují stránku LibreOffice. LibreOffice ve verzi 6.4 umožňuje slučování textových rámců. LibreOffice a OpenOffice si velmi dobře dokáží poradit s CSV soubory.

  

Permanent link to this article: https://exospace.cz/pisi-jinde/openoffice-cz/

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Forum ExoSpace.cz
Facebook
RSS
Twitter
YouTube
Napište nám
SlideShare
Telegram