↑ Zpět na Filmy a videa

Ostatní videa

tsar javor51hell
JADERNÉ BOMBY
VE SVĚTĚ
OPERACE JAVOR,
RALSKO
OSTATNÍ VIDEA

Videa a dokumentyZábava

Tunely do minulosti

Vlakové tunely. Mají své kouzlo, mnohé ukrývají svá tajemství. Některé se používají po desítky let, jiné jsou opuštěné. Ale jsou i takové, které jsou něčím výjimečné. Právě za nimi se vydal tým CMA pod vedením Ladislava Lahody z naší redakce. Setkáte se tak například s tunely, které sloužily pro úkryt Hitlerova vlaku Amerika, se zachovalými, 130 let starými tunely, jež nyní slouží pěším, i s dalšími.

Konec věčných časů

V roce 1991 se uzavřela jedna smutná kapitola československé historie. Z území samostatného státu byli odsunuti okupanští sovětští vojáci. Skončil tak více než dvacetiletý nežádoucí pobyt na našem území. Film se zabývá mapováním okolností odsunu, ekologickými, mravními, hospodářskými důsledky jejich pobytu a dává prostor i samotným sovětským vojákům, aby se vyjádřili. Ve filmu je také vůbec poprvé možné spatřit sklady jaderných zbraní JAVOR v Ralsku.

Bitva o Černobyl

26. dubna 1986 explodoval čtvrtý reaktor jaderné elektrárny v Černobylu. Největší jaderná havárie v dějinách kontaminovala půlku Evropy radioaktivním spadem, o kterém média na Východě i Západě prohlašovala, že je neškodný; opak byl pravdou. Rovněž údaje o zemřelých v důsledku likvidace havárie se dramaticky zkreslují. O havárii i její likvidaci hovoří tehdejší prezident Gorbačov, ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii Hans Blix, ale také vojáci, kteří odstraňovali následky havárie, hlavní architekt prvního sarkofágu a další.

Oblast 51: Tajné spisy CIA

Area 51 je nejtajnější americká testovací základna. Zkazky o ní hovoří jako o základně pro výzkum létajících talířů mimozemšťanů, ve skutečnosti se na ní testují nejmodernější vojenská letadla. Až donedávna byla existence základny utajována. Věc se změnila v srpnu 2013, kdy byla existence základny a její historie oficiálně přiznány CIA.

V tomto filmu jsou zaznamenány výpovědí lidí, kteří na základně v minulosti pracovali.

Muž moci: PUTIN

Dokumentární film ZDF o nejmocnějším muži Ruska. Jak se dostal k moci, jak se tam snaží udržet, jakých prostředků k tomu využívá.

Film, který vzápětí vyvolal bouřlivou reakci a protesty ze strany představitelů Ruska.

Skrytou švýcarskou krajinou

Film z produkce sdružení CMA mapuje historické i aktivní vojenské pevnosti a obranné linie ve Švýcarsku, s důrazem na podzemí.

Ohýbání pravdy

Co vede vzdělané, inteligentní, chytré lidi k tomu, že se stanou členy patologických sektářských seskupení?

Podzemní objekt JASYR

Ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště byl na přelomu 70. a 80. let vybudován podzemní komplex JASYR, který sloužil jako záložní velitelství Střední skupiny vojsk, dislokované na československém území.

Autorem filmu je sdružení Historie Dokumentace Fortifikace.

K-19: Skutečný příběh

Základem tohoto dokumentu o ponorce K-19 jsou dosud nezveřejněné výpovědi svědků o havárii. K tragédii došlo v roce 1972 následkem požáru. Pětadvacet mužů zahynulo okamžitě a dalších patnáct bylo uvězněno v desátém úseku až do samotného konce. Zápasili o život dlouhých dvacet šest dní: v naprosté tmě a řídkém vzduchu, bez jídla a vody i bez jakékoli komunikace s těmi, kdo se je snažili zachránit. Přesto se všem podařilo přežít a zachránit ponorku, která byla opravena a znovu po dlouhá léta brázdila moře a oceány se svou posádkou. Diváci se seznámí s příběhy zajatců desátého úseku, s názory odborníků a autoři dokumentárního filmu se pokusí objasnit, zda bylo či nebylo nutné uchovávat po desetiletí v provozu ponorku, na níž docházelo k opakovaným haváriím a jež pro celý svět představovala hrozbu jaderné katastrofy. (Anotace dokumentu na kanálu Youtube)

Invaze 1968: Ruský pohled

Příběh rudého zla

Keplerův sen

Fontánka před pražským domem, v němž žil Johannes Kepler.

Humanoidní robot Asimo

Videa a dokumentyZábava

Permanent link to this article: https://exospace.cz/filmy-a-videa/ostatni/