«

»

Dub 27 2017

Kometa 29P/Schwassmann-Wachmann opět v outburstu

Kometa 29P/Schwassmann-Wachmann, sledovaná Spitzerovým dalekohledem (photojournal.jpl.nasa.gov)

S outbursty komet se v posledních několika měsících doslova roztrhl pytel. Další kometou, jež prodělala skokové zjasnění, je známá „vybuchující“ kometa 29P/Schwassmann-Wachmann. Outburst se podle všeho odehrál někdy kolem 23. dubna a kometa při něm zjasnila na 13 mag. V dalších dnech by už objekt měl začít pomalu slábnout. Pozorovatelnost komety ze střední Evropy není ideální, kometa se nachází na ranní obloze jen nízko nad jihovýchodním obzorem. Lepší to s její viditelností bude v létě.

O autorovi

Marek Biely

Permanent link to this article: https://exospace.cz/kometa-29p-schwassmann-wachmann-opet-outburstu/

2 komentáře

 1. Josef Obořil

  Kratší články byste tam neměli? A to jsem si myslel, že ExoSpace jde výhradně po kvalitě a ne po kvantitě. Jak to tak ale vypadá, tak je tomu přesně naopak. Velká škoda!! Škoda, že spadáte do kategorie průměrných, nebo teď už vlastně do podprůměrných informačních webů.

  1. Anonym

   Toto je AKTUALITA, nikoliv článek. Články mívají délku přinejmenším 300 slov. V přehledu změn na stránce jsou také aktuality a články důsledně rozlišovány.

   Kvalita ExoSpace se zvyšuje, poslední dobou velice zřetelně, a týká se to Toníka Judytky, Petra Plicky, ale také Edyho Boldižára. Marek Biely psal již od začátku velmi dobré články, nyní však jeho příprava je mnohem dokonalejší.

   Pokud se vám naše příspěvky nelíbí, nikdo vás nenutí je číst. Můžete přispět redaktorům jako odměnu za jejich činnost, třeba je budete motivovat k lepším výsledkům 🙂 S ohledem na to, že se jedná o školáky, kteří se ExoSpace věnují ve svém volnu a nikdo jim nedává ani korunu, jsem s jejich prací mimořádně spokojený.

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>