Archiv kategorie: LibreOffice

Pro 07 2018

Taháky pro LibreOffice

Našim čtenářům nabízíme ke stažení, vytištění a používání taháky pro jednotlivé programové moduly kancelářského balíku LibreOffice.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/tahaky-pro-libreoffice/

Lis 07 2017

Impress Remote

Impress Remote je aplikace, která vám pomůže na dálku ovládat vaši prezentaci. Využijete-li například tehdy, pokud počítač, ze kterého prezentaci spouštíte, nabízí pouze jeden grafický výstup.

Pokračovat ve čtení »

Permanent link to this article: https://exospace.cz/impress-remote/

Led 25 2017

LibreOffice 5.3 přichází

Blíží se vydání finální verze LibreOffice 5.3, a tak vás nemůžeme ošidit o pravidelný přehled změn a novinek. Verze 5.3 tentokrát přináší hlavně změny viditelné na první pohled – v uživatelském rozhraní, kam patří hlavně redesign dialogových oken. Vydání LibreOffice 5.3 je plánováno na přelom ledna a února. Nejvýraznější viditelná změna, která LibreOffice 5.3 postihla, …

Pokračovat ve čtení »

Permanent link to this article: https://exospace.cz/libreoffice-5-3-prichazi/

Pro 24 2016

Testujte s námi LibreOffice 5.3!

Chystaná verze LibreOffice 5.3, jejíž vydání se očekává na přelomu ledna a února 2017, bude přelomová. Těšit se můžete na redesignované uživatelské rozhrané, možnost podpisu PDF souborů, přidání ribbonu, známého z Microsoft Office, vylepšený správce doplňků a kontingenční tabulky a spousty a a spousty dalších novinek a vylepšení. Aby se zajistilo, že vše správně funguje, …

Pokračovat ve čtení »

Permanent link to this article: https://exospace.cz/testujte-nami-libreoffice-5-3/

Lis 05 2016

Je načase ukončit projekt Apache OpenOffice?

V poslední anketě jsme se vás ptali, zda by se měl ukončit vývoj OpenOffice. Bylo to v reakci na některé hlasy, které se začaly ozývat i z Apache Foundation, nadace, která vývoj OpenOffice podporuje. Zde je náš komentář k výsledku ankety.

Pokračovat ve čtení »

Permanent link to this article: https://exospace.cz/nacase-ukoncit-projekt-apache-openoffice/

Zář 28 2016

ExoSpace na konferenci LibreOffice 2016

Ve dnech 7. až 9. září 2016 se konala mezinárodní konference LibreOffice v Brně. Poslední den se jí zúčastnili i tři členové redakce ExoSpace.cz. Z našeho pobytu v Brně přinášíme krátké shrnutí tak, jak celou společnou akci vidí Petr Valach.

Pokračovat ve čtení »

Permanent link to this article: https://exospace.cz/exospace-na-konferenci-libreoffice-2016/

Zář 26 2016

LibreOffice vs. Microsoft Office – video

Je lepší Microsoft Office 2016 nebo LibreOffice 5.2? Podívejte se na toto video. Jeho autor, Chris Navarre, se snaží o objektivní zhodnocení dvou hlavních programových částí – Wordu/Writeru a Excelu/Calcu. Je to velmi stručný úvod, takže nečekejte nějakou mimořádnou hloubku. Nicméně si k videu dovolíme komentář.

Pokračovat ve čtení »

Permanent link to this article: https://exospace.cz/libreoffice-vs-microsoft-office-video/