«

»

Srp 05 2018

Sledujte kometu 21P/Giacobini-Zinner

Po zániku komety C/2017 S3 (PanSTARRS) se pozornost pozorovatelů komet obrací ke krátkoperiodické 21P/Giacobini-Zinner. Ta má letos velmi příznivý návrat a pohybuje se jen nedaleko od Země, takže je i relativně jasná (její aktuální jasnost činí přibližně 9 mag). To ale není všechno, kometa bude v nadcházejících týdnech i nadále zjasňovat a na přelomu srpna a září pravděpodobně dosáhne až 7 mag, díky čemuž by se měla stát snadným cílem i pro menší triedry. Půjde o nejjasnější kometu zbytku léta a podzimu, jasnější bude až kometa 46P/Wirtanen, jež by mohla být v prosinci viditelná i pouhým okem. Pokuste se tedy kometu 21P/Giacobini-Zinner zpozorovat, jedná se o velmi zajímavé zpestření současných velmi teplých nocí.

O autorovi

Marek Biely

Permanent link to this article: https://exospace.cz/sledujte-kometu-21p-giacobini-zinner/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>