«

»

Čvn 03 2014

Červnové aktivity Centra studentských aktivit CSO

Czech Space OfficeCentrum studentských aktivit České kosmické kancelář upozorňuje na aktuálně zařazené a probíhající programy pro studenty, mladé vědce a ostatní mladé zájemce o kosmonautiku.

Expedice Mars 2014

Nová dětská kosmická posádka vzejde z konkurzu Expedice Mars 2014. Tak se jmenuje dlouhodobý vzdělávací projekt, který již po jedenácté organizuje Česká kosmická kancelář společně s Klubem Domino – Dětskou tiskovou agenturou. Další ročník soutěže slavnostně odstartoval v pátek 11. dubna 2014 v science centru IQLandia v Liberci u příležitosti Mezinárodního dne kosmonautiky. Do soutěže se mohou hlásit mladí zájemci o kosmonautiku z České a Slovenské republiky ve věku 13 – 18 let, a to do 11. června 2014.

Určeno pro kategorii: základní školy, střední školy
Další informace najdete na adrese: http://www.czechspace.cz/cs/expedice-mars-2014.

Soutěž Space Solar Power International Student and Young Professional Design Competition 2014

SGAC společně s SPC, jedním z výborů IAF, vyhlašují soutěž Space Solar Power. Vítěz získá finance na cestu na kongres Space Generation a Mezinárodní astronautický kongres, obě akce se uskuteční v Torontu od 25. září do 3. října 2014. Soutěže se mohou účastnit studenti a mladí profesionálové ve věku od 18 do 35 let. Termín pro zasílání soutěžních článků je 30. červen 2014.

Určeno pro kategorii: střední školy, vysoké školy
Další informace najdete na adrese: http://www.czechspace.cz/cs/soutez-ssp-2014.

2014 IPMC Young Professionals Worskop

26. září 2014, tedy těsně před začátkem 65. Mezinárodního astronautického kongresu, se v kanadském Torontu bude konat workshop zaměřený na mladé profesionály s názvem 2014 IPMC Young Professionals Workshop. Česká kosmická kancelář má možnost nominovat zástupce z České republiky, termín pro zaslání nominace je 26. červen 2014.

Určeno pro kategorii: vysoké školy
Další informace najdete na adrese: http://www.czechspace.cz/cs/workshop-2014-ipmc-ypw.

GEO Appathon 2014 – Vytvořte vlastní aplikaci využívající EO data a soutěžte

Iniciativa GEO (Group on Earth Observations) vyhlašuje soutěž s názvem Appathon 2014, která je zaměřena na tvorbu aplikací využívající data z družic pro pozorování Země. Do soutěže je možné se registrovat do 31.7., posílat soutěžní návrhy pak do 31.8.2014.

Určeno pro kategorii: vysoké školy
Další informace najdete na adrese: http://www.czechspace.cz/cs/geo-appathon-2014.

Soutěžte a vyhrajte cestu na kongres Space Generation a Mezinárodní astronautický kongres v Torontu

Space Generation Advisory Council vyhlašuje dvě soutěže pro studenty a mladé profesionály. Vítězové získají finance na cestu na kongres Space Generation a Mezinárodní astronautický kongres, obě akce se uskuteční v Torontu od 25. září do 3. října 2014. Termín pro zaslání článků pro účast v obou soutěžích je 30. června 2014.

Určeno pro kategorii: vysoké školy
Další informace najdete na adrese: http://www.czechspace.cz/cs/souteze-sib-2014-maa-2014.

„Věda z kufru“ otevřela první Studentské přírodovědné centrum v Česku, za podpory České kosmické kanceláře

Nezisková organizace Věda z kufru otevřela v úterý 22. dubna 2014 své nové Studentské přírodovědné centrum na Praze, které je první svého druhu v České republice. Princip činnosti centra je založen na vzdělávání studentů v oblasti přírodních věd studentskými lektory stejného věku. Česká kosmická kancelář podporuje aktivity Vědy z kufru od samého počátku její existence.

Určeno pro kategorii: základní školy, střední školy, veřejnost
Další informace najdete na adrese: http://www.czechspace.cz/cs/veda-z-kufru.

Space Solutions University Challenge 2014

Soutěž je určena týmům vysokoškolských studentů a zaměřena na rozvoj podnikatelských plánů založených na celé řadě vynálezů patentově chráněných Evropskou kosmickou agenturou ESA. Každá zúčastněná vysoká škola může přihlásit maximálně 10 studentských týmů, každý s 3-5 studenty, kteří budou pracovat na vytváření podnikatelských nápadů, založených na ESA patentovaných technologiích.
Lhůta pro podávání projektových návrhů končí 15. června 2014.

Určeno pro kategorii: vysoké školy
Další informace najdete na adrese: http://www.esa.int/Our_Activities/Technology/TTP2/Space_Solutions_University_Challenge_2014.


Další informace o programech pro studenty a mladé zájemce o kosmonautiku najdete na stránkách Centra studentských aktivit České kosmické kanceláře http://www.czechspace.cz/cs/prilezitosti/vzdelavani.

Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře
Prvního pluku 17, 180 00 Praha 8
Milan Halousek, Education and Outreach Consultant
tel.: 602 153 564
e-mail: halousek@czechspace.cz
(na této e-mailové adrese se můžou i další zájemci přihlásit k odběru informací o studentských programech a zajímavých akcích České kosmické kanceláře, Evropské kosmické agentury a dalších organizátorů)

Další informace o dění v české kosmonautice získáte na stránkách České kosmické kanceláře http://www.czechspace.cz.

 

O autorovi

Redakce ExoSpace.cz

Redakce ExoSpace.cz je nezávislý magazín zaměřený na popularizaci astronomie, kosmonautiky, fyziky, svobodného softwaru, podzemních a vojenských prostor a osoby a díla Jaroslava Foglara. Byla založena v dubnu 2013. Dnes provozuje stránku na webu, fóru a Facebooku, má účet na Twitteru, Telegramu a Youtube. Spolupracuje s řadou redakcí a sdružení. Někteří členové ExoSpace.cz jsou zároveň redaktory OpenOffice.cz a LinuxEXPRES a čestným členem redakce je vedoucí sdružení CMA Ladislav Lahoda a bývalý šéfredaktor LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz Lukáš Jelínek.

Členové redakce pracují zdarma, nejsou nijak odměňováni a nejsme výdělečnou redakcí.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/cervnove-aktivity-centra-studentskych-aktivit-cso/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Forum ExoSpace.cz
Facebook
RSS
Twitter
YouTube
Napište nám
SlideShare
Telegram