«

»

Čvc 04 2014

Červencové aktivity Centra studentských aktivit CSO

csoCentrum studentských aktivit České kosmické kanceláře upozorňuje na aktuálně zařazené a probíhající programy pro studenty, mladé vědce a ostatní mladé zájemce o kosmonautiku.

LÉTO, SLUNÍČKO, PRÁZDNINY, ODPOČINEK, KOUPÁNÍ, DOVOLENÁ – slova velice těsně spojená s právě přicházejícími letními měsíci! Česká kosmická kancelář přeje všem maximální naplnění těchto slov co nejzajímavějším obsahem 🙂

ESA Advanced Concepts Team vyhlašuje další výzvu v programu ARIADNA

ESA Advanced Concepts Team v rámci programu ARIADNA vyhlašuje další výzvu na předkládání výzkumných studiích zaměřených na níže specifikovaná témata. Uzávěrka přihlášek je 14. července 2014. Týmy mohou předložit svoje studie ve čtyřech specifických okruzích.

Určeno pro kategorii: vysoké školy

Další informace najdete na adrese: http://www.czechspace.cz/cs/esa-advanced-concepts-team-ariadna

Úspěchy českých studentů: Marek Novák a jeho hodinky, které dokáží zachránit život

Objevovat. Poznávat. Změnit svět. To jsou slova, spojující všechny účastníky středoškolských studentských vědeckých a technických soutěží. Každý rok se do nich zapojuje několik milionů středoškoláků ve více než sedmi desítkách zemí celého světa. 1700 z nich se přes školní, regionální a národní kola dostane až k metě nejvyšší, k účasti na největším světovém vědeckém a technickém festivalu středoškolských studentů INTEL ISEF, který se každoročně koná ve Spojených státech amerických. Byl mezi nimi i devatenáctiletý Marek Novák.

Další informace najdete na adrese: http://www.czechspace.cz/cs/hodinky-marka-novaka

Experimentální studentské starty raket a balonů REXUS/BEXUS 2015 – 2016

Evropská kosmická agentura (ESA) ve spolupráci s Německou kosmickou agenturou (DLR) a Švédským národním kosmickým výborem (SNSB) vyhlašují další výzvy pro vysokoškolské studenty z členských a spolupracujících států ESA k podání návrhů na experimenty pro starty výškových sondážních raket REXUS a stratosférických experimentálních balonů BEXUS. Uzávěrka příjmu projektových návrhů končí 13. října 2014.

Určeno pro kategorii: vysoké školy
Další informace najdete na adrese: http://www.czechspace.cz/cs/rexusbexus

Zapojte se do hledání asteroidů v soutěži Find An Asteroid 2014

Space Generation Advisory Council (SGAC) ve spolupráci s International Astronomical Search Collaboration (IASC) a Minor Planet Center (MPC) organizují soutěž nazvanou „Find An Asteroid 2014“, která se bude konat od 14. srpna do 18. září 2014. Jedná se o týmovou soutěž, ve které bude každý z týmů v průběhu pěti týdnů pravidelně dostávat série fotografií z astronomických observatoří po celém světě. Pomocí software Astrometrica mohou jednotlivé týmy přesně určovat čas a pozice objektů na fotografiích a tím identifikovat asteroidy.

Určeno pro kategorii: vysoké školy

Další informace najdete na adrese: http://www.czechspace.cz/cs/soutez-faa-2014

Expedice Mars 2014

!!!Uzávěrka přihlášek prodloužena do 1.srpna 2014!!! Nová dětská kosmická posádka vzejde z konkurzu Expedice Mars 2014. Tak se jmenuje dlouhodobý vzdělávací projekt, který již po jedenácté organizuje Česká kosmická kancelář společně s Klubem Domino – Dětskou tiskovou agenturou. Další ročník soutěže slavnostně odstartoval v pátek 11. dubna 2014 v science centru IQLandia v Liberci u příležitosti Mezinárodního dne kosmonautiky. Do soutěže se mohou hlásit mladí zájemci o kosmonautiku z České a Slovenské republiky ve věku 13 – 18 let.

Určeno pro kategorii: základní školy, střední školy

Další informace najdete na adrese: http://www.czechspace.cz/cs/expedice-mars-2014

GEO Appathon 2014 – Vytvořte vlastní aplikaci využívající EO data a soutěžte

Iniciativa GEO (Group on Earth Observations) vyhlašuje soutěž s názvem Appathon 2014, která je zaměřena na tvorbu aplikací využívající data z družic pro pozorování Země. Do soutěže je možné se registrovat do 31.7., posílat soutěžní návrhy pak do 31.8.2014.

Určeno pro kategorii: vysoké školy

Další informace najdete na adrese: http://www.czechspace.cz/cs/geo-appathon-2014


Další informace o programech pro studenty a mladé zájemce o kosmonautiku najdete na stránkách Centra studentských aktivit České kosmické kanceláře http://www.czechspace.cz/cs/prilezitosti/vzdelavani.

Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře
Prvního pluku 17, 180 00 Praha 8
Milan Halousek, Education and Outreach Consultant
tel.: 602 153 564
e-mail: halousek@czechspace.cz
(na této e-mailové adrese se můžou i další zájemci přihlásit k odběru informací o studentských programech a zajímavých akcích České kosmické kanceláře, Evropské kosmické agentury a dalších organizátorů)

Další informace o dění v české kosmonautice získáte na stránkách České kosmické kanceláře http://www.czechspace.cz.

 

O autorovi

Redakce ExoSpace.cz

Redakce ExoSpace.cz je nezávislý magazín zaměřený na popularizaci astronomie, kosmonautiky, fyziky, svobodného softwaru, podzemních a vojenských prostor a osoby a díla Jaroslava Foglara. Byla založena v dubnu 2013. Dnes provozuje stránku na webu, fóru a Facebooku, má účet na Twitteru, Telegramu a Youtube. Spolupracuje s řadou redakcí a sdružení. Někteří členové ExoSpace.cz jsou zároveň redaktory OpenOffice.cz a LinuxEXPRES a čestným členem redakce je vedoucí sdružení CMA Ladislav Lahoda a bývalý šéfredaktor LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz Lukáš Jelínek.

Členové redakce pracují zdarma, nejsou nijak odměňováni a nejsme výdělečnou redakcí.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/cervencove-aktivity-centra-studentskych-aktivit-cso/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>