«

»

Dub 13 2014

Dubnové aktivity Centra studentských aktivit CSO

Czech Space OfficeCentrum studentských aktivit České kosmické kanceláře upozorňuje na aktuálně zařazené a probíhající programy pro studenty, mladé vědce a ostatní mladé zájemce o kosmonautiku.

Expedice Mars 2014

Již jedenáctý ročník mezinárodního vzdělávacího projektu pro mladé zájemce o kosmonautiku, astronomii a další moderní vědní obory ve věku 13 až 18 roků, organizovaný Klubem Domino – Dětskou tiskovou agenturou a Českou kosmickou kanceláří slavnostně odstartuje 11. dubna 2014.

Ti nejlepší se na závěr soutěže zúčastní několikadenního kosmonautického výcviku v Evropském centru mladých kosmonautů v Belgii, zakončeného simulovaným letem do vesmíru v trenažéru raketoplánu. Zájemci se mohou do soutěže hlásit od 12. dubna do 11. června 2014.

Určeno pro kategorii: základní školy, střední školy

Další informace najdete na adrese:

http://www.expedicemars.eu

Pojmenujte misi k ISS

V listopadu příštího roku se britský kosmonaut evropského oddílu Timothy Peake vydá na svoji půlroční misi na Mezinárodní kosmickou stanici. Již dnes ESA hledá jméno pro jeho misi, které ho bude provázet během přípravy i vlastní cesty do vesmíru. Navrhnout jméno může každý z členské země ESA do 4. dubna 2014 – 12:00.

Určeno pro kategorii: veřejnost

Další informace najdete na adrese:

http://www.czechspace.cz/cs/pojmenujte-misi-k-iss

IAC 2014 pro studenty

ESA nabízí vybraným vysokoškolským studentům uhradit ze svého grantového programu účast ve studentské sekci Mezinárodního astronautického kongresu IAC. Letošní ročník IAC 2014 se bude konat v týdnu 29. září – 3. října v kanadském Torontu. Uzávěrka příjmu žádostí o sponzorovanou účast studentů na IAC 2014 je 30. dubna.

Určeno pro kategorii: vysoké školy

Další informace najdete na adrese:

http://www.czechspace.cz/cs/iac-2014-pro-studenty

SGAC Fusion Forum 2014

Space Generation Advisory Council pořádá v Colorado Springs v USA 18. a 19. května 2014 Space Generation Fusion Forum. Na panelové diskuzi spolu budou diskutovat aktuální témata a otázky kosmonautiky studenti, mladí profesionálové a odborníci v tomto oboru. Registrace je otevřená až do 15. dubna 2014.

Určeno pro kategorii: vysoké školy

Další informace najdete na adrese:

http://www.czechspace.cz/cs/sgac-fusion-forum-2014

Ariadna Call for Ideas 2014

Bližší informace o hlavních cílech plánované studie a dalších podmínkách účasti zájemců jsou zveřejněny na webových stránkách ESA.

Uzávěrka přihlášek je 13. května 2014.

Určeno pro kategorii: vysoké školy

Další informace najdete na adrese:

http://www.esa.int/gsp/ACT/ariadna/calls/calls_2014_CfI.html

Space Solutions University Challenge 2014

Soutěž je určena týmům vysokoškolských studentů a zaměřena na rozvoj podnikatelských plánů založených na celé řadě vynálezů patentově chráněných Evropskou kosmickou agenturou ESA. Každá zúčastněná vysoká škola může přihlásit maximálně 10 studentských týmů, každý s 3-5 studenty, kteří budou pracovat na vytváření podnikatelských nápadů, založených na ESA patentovaných technologiích.

Lhůta pro podávání projektových návrhů končí 15. června 2014.

Určeno pro kategorii: vysoké školy

Další informace najdete na adrese:

http://www.esa.int/Our_Activities/Technology/TTP2/Space_Solutions_University_Challenge_2014

Letní workshop ESA pro učitele

ESA pořádá v termínu 21. – 25. července 2014 tradiční letní pracovní workshop pro učitele přírodovědných předmětů, matematiky a příbuzných oborů ze středních škol a gymnázií, kteří vyučují žáky ve věku 12 až 18 let. Workshop se uskuteční v technologickém centru ESTEC v nizozemském Noordwijku. Uzávěrka přihlášek je 25. dubna 2014 ve 12 hodin.

Určeno pro kategorii: střední školy

Další informace najdete na adrese:

http://www.czechspace.cz/cs/letni-workshop-esa-pro-ucitele

Kosmos-news party 2014

Čtrnáctá víkendová mezinárodní konference amatérských i profesionálních zájemců o kosmonautiku a nové trendy v dobývání kosmu se uskuteční od pátku 25. do neděle 27. dubna 2014 v Pardubicích. Pro účastníky je připraveno dvanáct přednášek a diskusních pořadů předních českých i zahraničních odborníků na kosmonautiku, astrofyziku, astrobiologii, kosmickou medicínu a bohatý doprovodný program po celé tři dny konání konference.

Určeno pro kategorii: veřejnost

Další informace najdete na adrese:

http://knp.kosmo.cz

ESA Land Training 2014

ESA otevřela přihlášky na letošní ročník kurzu dálkového průzkumu Země pro pokročilé, který se koná ve dnech 8. – 12. září ve Valencii. Kurz je určen vysokoškolským studentům, doktorandům a mladým vědcům, kteří v DPZ již mají nějaký background a zajímají se o dálkový průzkum pevniny. Termín pro podávání přihlášek je 7. května.

Určeno pro kategorii: vysoké školy

Další informace najdete na adrese:

http://www.czechspace.cz/cs/esa-land-training-2014

——–

Další informace o programech pro studenty a mladé zájemce o kosmonautiku najdete na stránkách Centra studentských aktivit České kosmické kanceláře

http://www.czechspace.cz/cs/prilezitosti/vzdelavani

Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře

Prvního pluku 17, 180 00 Praha 8

Milan Halousek, Education and Outreach Consultant

tel.: 602 153 564

e-mail: halousek@czechspace.cz

(na této e-mailové adrese se můžou i další zájemci přihlásit k odběru informací o studentských programech a zajímavých akcích České kosmické kanceláře, Evropské kosmické agentury a dalších organizátorů)

Další informace o dění v české kosmonautice získáte na stránkách České kosmické kanceláře http://www.czechspace.cz.

 

O autorovi

Petr Valach

Šéfredaktor ExoSpace.cz

Věnuji se astronomii, fyzice, kosmonautice, svobodnému softwaru. Řadu let, cca 15, publikuju na internetu (jsem redaktorem OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz) a příležitostně v tištěných médiích. V redakci mám na starosti správu webu, fóra, komunikaci s veřejností, školení redaktorů a podílím se na chodu stránky na Facebooku. Zodpovídám za celkový chod redakce a za to, aby vše správně fungovalo.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/dubnove-aktivity-centra-studentskych-aktivit-cso/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>