«

»

Lis 05 2014

Listopadové aktivity Centra studentských aktivit CSO

csoCentrum studentských aktivit České kosmické kanceláře upozorňuje na aktuálně zařazené a probíhající programy pro studenty, mladé vědce a ostatní mladé zájemce o kosmonautiku.

Česká republika se i v letošním roce připojila k Světovému kosmickému týdnu

Symbolický týden věnovaný celosvětové propagaci a popularizaci kosmonautiky se uskutečnil již tradičně v termínu od 4. do 10. října. Česká kosmická kancelář, národní koordinátor Světového kosmického týdne v České republice, žádá všechny školy, organizace a kluby, které se připojily k tomuto celosvětovému projektu, aby sdělily počet návštěvníků svých akcí a případně zaslaly na e-mail CSO nějakou pěknou fotografii z akce.

Určeno pro kategorii: základní školy, střední školy, kluby, veřejnost

Další informace najdete na adrese: http://www.czechspace.cz/cs/svetovy-kosmicky-tyden-2014

Navrhněte studentský projekt realizovatelný v mikrogravitačním prostředí pádové věže ZARM

ESA Education Office vyhlašuje další kolo výzvy k podání experimentů v prostředí mikrogravitace v rámci programu ESA, Drop Your Thesis! 2015. Studentské týmy dostanou možnost realizovat svůj experiment v pádové věži v Centru aplikovaných kosmických technologií a mikrogravitace (ZARM) v Brémách. Uzávěrka přihlášek je 7. prosince 2014.

Určeno pro kategorii: vysoké školy

Další informace najdete na adrese: http://www.czechspace.cz/cs/drop-your-thesis-2015

Výzva ESA pro studentské experimenty na velké centrifuze v roce 2015

ESA již pošesté vyhlašuje výzvu pro podávání návrhů studentských experimentů v rámci programu Spin Your Thesis! 2015. Studenti tak opět dostávají unikátní příležitost využít kapacit velké centrifugy (LDC) v centru ESTEC pro provedení vlastního experimentu v hypergravitačním prostředí. Uzávěrka přihlášek je 7. prosince 2014.

Určeno pro kategorii: vysoké školy

Další informace najdete na adrese: http://www.czechspace.cz/cs/spin-your-thesis-2015

Úspěchy českých studentů: Studenti z pražské průmyslovky úspěšně vypustili minidružici PragSAT

„Posledních 10 sekund do startu se hlasitě odpočítává! Myslím si, že jsem nebyl jediný, kdo se cítil, jako by to bylo skutečné, jako by startovala opravdová velká kosmická loď,“ sděluje svoje dojmy Jan Růžička, člen týmu PragSAT.
Tým PragSAT pod vedením pedagoga z SPŠE Ječná Ing. Vladimíra Váni pro evropskou soutěž navrhl a postavil dva kusy CanSatů s tím, že jeden byl určen pro soutěžní start a druhý sloužil jako záložní exemplář.

Další informace najdete na adrese: http://www.czechspace.cz/cs/pragsat-2014-na-evropske-soutezi

Natočte krátké video na téma využití kosmonautiky a kosmických technologií

NASA zve vysokoškolské studenty a začínající profesionály k účasti na projektu, který má za cíl představit formou umělecky zpracovaného videosnímku využití kosmonautiky, kosmické vědy a kosmických technologií ku prospěchu lidí na Zemi. Uzávěrka příjmu soutěžních snímků je 15. listopadu 2014.

Určeno pro kategorii: vysoké školy, střední školy

Další informace najdete na adrese: http://www.czechspace.cz/cs/clovek-ve-vesmiru-umelecka-soutez

Další informace o programech pro studenty a mladé zájemce o kosmonautiku najdete na stránkách Centra studentských aktivit České kosmické kanceláře http://www.czechspace.cz/cs/prilezitosti/vzdelavani.

O úspěších českých studentů na mezinárodních akcích si můžete přečíst na webových stránkách http://www.czechspace.cz/cs/uspechy-studentu.

Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře
Prvního pluku 17, 180 00 Praha 8
Milan Halousek, Education and Outreach Consultant
tel.: 602 153 564
e-mail: halousek@czechspace.cz
(na této e-mailové adrese se můžou i další zájemci přihlásit k odběru informací o studentských programech a zajímavých akcích České kosmické kanceláře, Evropské kosmické agentury a dalších organizátorů)

Další informace o dění v české kosmonautice získáte na stránkách České kosmické kanceláře http://www.czechspace.cz

O autorovi

Redakce ExoSpace.cz

Redakce ExoSpace.cz je nezávislý magazín zaměřený na popularizaci astronomie, kosmonautiky, fyziky, svobodného softwaru, podzemních a vojenských prostor a osoby a díla Jaroslava Foglara. Byla založena v dubnu 2013. Dnes provozuje stránku na webu, fóru a Facebooku, má účet na Twitteru, Telegramu a Youtube. Spolupracuje s řadou redakcí a sdružení. Někteří členové ExoSpace.cz jsou zároveň redaktory OpenOffice.cz a LinuxEXPRES a čestným členem redakce je vedoucí sdružení CMA Ladislav Lahoda a bývalý šéfredaktor LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz Lukáš Jelínek.

Členové redakce pracují zdarma, nejsou nijak odměňováni a nejsme výdělečnou redakcí.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/listopadove-aktivity-centra-studentskych-aktivit-cso-2014/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>