«

»

Čvn 16 2018

Petr Brož oceněn prémií Otto Wichterleho

petr-broz

Petr Brož spolu s předsedkyní Akademie věd Evou Zažímalovou a předsedou Akademické rady AV ČR Antonínem Fejfarem (ig.cas.cz)

Celkem 23 vědcům byla ve středu 6. června předána prémie Otto Wichterleho. Jedním z nich byl i Petr Brož, vědecký pracovník Geofyzikálního ústavu AV ČR, který se věnuje zejména planetologii, geomorfologii a extraterestrickému vulkanismu. Středem jeho zájmu jsou v současnosti projevy planetárního vulkanismu na Marsu. Prémii Otto Wichterleho předala Petru Brožovi a dalším laureátům předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová. Ocenění se uděluje každoročně od roku 2002, a to vědcům s věkem do 35 let. Letos byli laureáti vybráni z téměř 50 uchazečů. Doplníme, že Otto Wichterle byl světoznámý český chemik a po roce 1989 i předseda Československé akademie věd.

Mgr. Petr Brož, PhD., spolu se svou redakcí Rudého Marsu patří mezi partnery redakce ExoSpace.cz. Píše rovněž do věstníků Technet, Aldebaran, Astropis, často přednáší pro veřejnost, podílí se na české verzi Wikipedie. Naše redakce se připojuje ke gratulatnům a přejeme úspěch při nových objevech i popularizační práci.

petr-broz

Mgr. Petr Brož při přednášce na schůzce Kosmologické sekce ČAS 11. 9. 2017

Zdroj:
Letošní prémie Otto Wichterleho pro Petra Brože z Geofyzikálního ústavu AV ČR (Geofyzikální ústav Akademie věd ČR, v.v.i.)

O autorovi

Marek Biely

Permanent link to this article: https://exospace.cz/petr-broz-ocenen-premii-otto-wichterleho/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>