«

»

Zář 23 2016

Tématem konference OpenAlt 2016 bude otevřená věda

openaltCo je Open science, otevřená věda? Obecně se tím rozumí způsob nakládání s vědeckými daty. Ty by podle politiky otevřené vědy měly být přístupné všem, amatérům i profesionálům. Tato politika vychází z předpokladu, že lidé prostřednictvím daní si již jednou za tato data zaplatili, není tedy důvod, proč by měli platit ještě jednou.

Právě Otevřená věda je téma chystaného ročníku konference OpenAlt 2016, která proběhne ve dnech 5. až 6. listopadu v Brně, na Fakultě informačních technologií. Ocení se proto hlavně přednášející právě z Brna, například z brněnské hvězdárny na Kraví hoře.

Máte-li k tématu co říci, budeme rádi, pokud do 3. 10. 2016 napíšete buď k nám do redakce (redakce@exospace.cz), anebo ještě lépe přímo organizátorům konference (informace@openalt.org), případně můžete využít kontaktní formulář pro přednášející.

openalt

Posluchači konference OpenAlt 2015 (linuxexpres.cz, foto: Lukáš Jelínek)

O autorovi

Redakce ExoSpace.cz

Redakce ExoSpace.cz je nezávislý magazín zaměřený na popularizaci astronomie, kosmonautiky, fyziky, svobodného softwaru, podzemních a vojenských prostor a osoby a díla Jaroslava Foglara. Byla založena v dubnu 2013. Dnes provozuje stránku na webu, fóru a Facebooku, má účet na Twitteru, Telegramu a Youtube. Spolupracuje s řadou redakcí a sdružení. Někteří členové ExoSpace.cz jsou zároveň redaktory OpenOffice.cz a LinuxEXPRES a čestným členem redakce je vedoucí sdružení CMA Ladislav Lahoda a bývalý šéfredaktor LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz Lukáš Jelínek.

Členové redakce pracují zdarma, nejsou nijak odměňováni a nejsme výdělečnou redakcí.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/tematem-konference-openalt-2016-bude-otevrena-veda/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>