«

»

Bře 29 2014

Den s PP ČAS v Národním technickém muzeu

ntmNárodní technické muzeum ve spolupráci s  Pražskou pobočkou České astronomické společnosti pořádají společnou akci „Den s PP ČAS v Národním technickém muzeu“.

Program pro návštěvníky muzea:

  • Během celého dne budou před budovou NTM dalekohledy pro pozorování Slunce (sluneční skvrny, protuberance) či pozemských objektů (v případě nepříznivého počasí) s odborným výkladem pro širokou veřejnost.
  • 10:30 –  „Galileo jako navigace známá i neznámá“ přednáší Ing. Zdeněk Lokaj, Ph.D.  Fakulta dopravní ČVUT, Ústav informatiky a telekomunikace.
  • 14:00  – „Higgs aneb příběh výběrčího daní“ – Vyprávění o tom, proč mají částice hmotnost a také o poslední udělené Nobelově ceně přednáší  Prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc.  Fakulta elektrotechnická ČVUT.

Zdroj:
Národní technické muzeum

O autorovi

Redakce ExoSpace.cz

Redakce ExoSpace.cz je nezávislý magazín zaměřený na popularizaci astronomie, kosmonautiky, fyziky, svobodného softwaru, podzemních a vojenských prostor a osoby a díla Jaroslava Foglara. Byla založena v dubnu 2013. Dnes provozuje stránku na webu, fóru a Facebooku, má účet na Twitteru, Telegramu a Youtube. Spolupracuje s řadou redakcí a sdružení. Někteří členové ExoSpace.cz jsou zároveň redaktory OpenOffice.cz a LinuxEXPRES a čestným členem redakce je vedoucí sdružení CMA Ladislav Lahoda a bývalý šéfredaktor LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz Lukáš Jelínek.

Členové redakce pracují zdarma, nejsou nijak odměňováni a nejsme výdělečnou redakcí.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/den-s-pp-cas-v-narodnim-technickem-muzeu/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>