«

»

Kvě 22 2018

Stínadla volají! Objevte tajemství Františku

Nestává se často, že by ti, jež jsou nyní v uličkách stínadelských, prolomili své mlčení a povystoupili ze stínů zákoutí svých ulic. Nestává se často, že by se chtěli vůbec bavit s vámi, obyvateli pomyslné Druhé strany. Nestává se často, že by se chtěli podělit o indicie, které vedou k jejich Tajemství.

Co je vede k tomuto závažnému a výjimečnému kroku? Co skrývají výklenky s podivnými vzkazy a zákoutí ulic, kde každý nepovolaný zabloudí? O čem mluví šeptající hlasy, o čem se píše na zdech? Co ukážou budoucí události?

Chceš-li se dozvědět více a máš-li dost kuráže, můžeš se vydat po jejich stopách.

Vzpomenouc na zákon „Kdo spatří hlavy kočičí potřísněné krví spravedlivou, ví, jakým směrem se ubírati”.
Jarek, 19. října roku 1910

Záleží jen na tobě, zda se vydáš na tuto strastiplnou cestu – plnou hádanek a otazníků – a poodhalíš události, které kdysi přivedly nejednoho pátrače na dlouhou a klikatou žlutou cestu.

Po tři neděle a jednu sobotu tohoto léta budeš mít šanci ukázat, co v tobě a tvé partě je. Možná se ti dveře pootevřou a ty špehýrkou nahlédneš do nečekaných hlubin stínadelských osudů a tajemství. Nebo selžeš, a ony dveře se ti posměšně zabouchnou před nosem.

Je to jen na tobě a tvých kamarádech!

Pokud máš odvahu, pokud dobrodružství má v tvém srdci stálé místo, neváhej a ponoř se do hlubin Františku a času.

stinadla

Ve Stínadlech – foto Jan Píša

Hra Za tajemstvím Františku bude probíhat ve čtyřech pokračováních vždy druhou neděli v měsících červnu, červenci a srpnu a pak druhou sobotu v září, a to vždy od čtyř hodin odpoledne. Neboj, každé pátrání ti nezabere víc než hodinku času. Musel bys být nešika, abys to za tu dobu nestihl!

O každém pátrání se dopředu něco málo dozvíš na našem webu a něco málo se můžeš dozvědět i na facebooku Vontové Františku. A každé pondělí po pátrání se na uvedeném webu otevře možnost přihlásit se na další pokračování.

Nemusíš se účastnit všech pátrání Za tajemstvím Františku, ale účast na všech pokračováních přinese určité nemalé výhody.

Ale neboj – ani jednou neodejdeš s prázdnou! Každé tvé pátrání přinese tobě a tvé partě určitou indícii a něco malého na klopu na památku. Ale žlutý špendlík – naše znamení – to nebude. Ten si musíš zasloužit sám!

Hra Za tajemstvím Františku je určena pro party 3 až 7 dětí ve věku mezi 10 a 16 lety (pokud se necítíš na tuto cestu se vydat bez dospěláka, vezmi třeba tátu s sebou).

Tak co – už víš, s jakými kamarády se vydáš na pátrání Za tajemstvím Františku?

Buďme svorni!
Žlutá je barva naše!
Nevyzraďme nic co víme!
Mlčenlivost chrání nás!

Sledujte zatajemstvimfrantisku.cz!

O autorovi

Redakce ExoSpace.cz

Redakce ExoSpace.cz je nezávislý magazín zaměřený na popularizaci astronomie, kosmonautiky, fyziky, svobodného softwaru, podzemních a vojenských prostor a osoby a díla Jaroslava Foglara. Byla založena v dubnu 2013. Dnes provozuje stránku na webu, fóru a Facebooku, má účet na Twitteru, Telegramu a Youtube. Spolupracuje s řadou redakcí a sdružení. Někteří členové ExoSpace.cz jsou zároveň redaktory OpenOffice.cz a LinuxEXPRES a čestným členem redakce je vedoucí sdružení CMA Ladislav Lahoda a bývalý šéfredaktor LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz Lukáš Jelínek.

Členové redakce pracují zdarma, nejsou nijak odměňováni a nejsme výdělečnou redakcí.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/stinadla-volaji-objevte-tajemstvi-frantisku/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>