«

»

Čvc 12 2016

Linux coby platforma pro hry (I.)

Pro mnohé uživatele je použití Linuxu pro hry problematické. V tomto článku bychom vám rádi ukázali, že v poslední době tomu tak není. Nyní je k dispozici pro Linux více jak dva tisíce her.

Zahajujeme tak seriál věnovaný hrám na Linuxu. Tento díl je malým úvodem, v příštím článku se zaměříme na instalaci her i jednotlivých programů.

Wine

Jako první program si představíme Wine. Ve zkratce si řekneme, že je to program na spouštění Windows aplikací. Jeho použití záleží na tom, jaké knihovny konkrétní program využívá. Hra, která je proslulá tím, že na Wine jede podobně jako na Windows, někdy i s více snímky za sekundu, je World of Warcraft, a to i privátní servery. Mezi další oblíbené hry, které lze prostřednictvím Wine zprovoznit, jsou např. League Of Legends, World of Tanks, nebo Hearthstone.

world-of-warcraft

World of warcraft (webupd8.org)

league-of-legends

League of Legends (celeron533.blogspot.cz)

Steam

Další možností je program Steam. Tento program patří mezi nejznámější herní aplikace. Má dokonce  svou vlastní distribuci Linuxu. Na Steamu je nyní více jak 1.800 her. Za mnohé hry si připlatíte, ale i tak je spoustu her zdarma. Mezi nejznámější hry patří Counter Strike a Half-Life.

Steam

Steam

Countrer Strike 1.6

Countrer Strike 1.6

Java hry

Po nainstalování běhového prostředí Javy do systému můžete hrát všechny hry s příponou *.jar. I v tomto případě platí, že ne všechny hry jsou k dispozici zdarma, ale mnohé ano. V Javě si zahrajete hry jako Minecraft nebo Pandum apod.

minecraft

Minecraft (howtogeek.com)

O autorovi

David Pavlyuk

Jsem nadšencem otevřeného softwaru již od mých 13ti let. Aktuálně mám distribuci Gentoo a Mint.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/linux-coby-platforma-pro-hry/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>