«

»

Bře 09 2017

Nechtěná reklama v Průzkumníkovi Windows

S velmi zajímavou novinkou přišla redakce živě.cz. Přímo v operačním systému Microsoft Windows 10 se objevila jistě velmi chtěná reklama.

Dle článku ji lze snadno deaktivovat. Otázkou však je, zda by vůbec měla být v tomto softwaru nějaká reklama. Proč by software, který si za nemalý peníz zakoupíme, měl zobrazovat reklamy na ostatní služby? Pochopitelně jiný přístup je třeba zaujmout v případě reklam ve zdarma dostupném softwaru, protože jsou leckdy jediným příjmem na další vývoj. Nicméně v Linuxu se vám nikdy nestane, že by se vám z ničeho nic začala zobrazovat obtěžující reklama. Jak jistě víte, není to první případ, kdy Microsoft vnucuje své služby uživatelům, kteří o ně evidentně nemají zájem; vzpomeňme na vnucovaný samovolný upgrade operačního systému Windows na verzi 10. Znepokojuje nás, že uživatelům operačních systémů této rodiny tyto nekalé praktiky nevadí.

Zajímavostí je, že zpráva o reklamě na OneDrive se objevila jen den poté, co jste si mohli taktéž na živě.cz přečíst článek o problému s přihlášením na některé účty Microsoftu.

onedrive-reklama

Nechtěná reklama v Průzkumníkovi Windows (reddit.com)

O autorovi

Antonín Judytka

Permanent link to this article: https://exospace.cz/nechtena-reklama-pruzkumnikovi-windows/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>