«

»

Zář 16 2017

Noční start lodi Sojuz MS-06

Start rakety Sojuz-FG s lodí Sojuz MS-06 (kosmonautika.cz)

12. září 2017 ve 21:17 světového času odstartovala z Bajkonuru raketa Sojuz-FG s kosmickou lodí Sojuz MS-06. Posádku tvořili Aleksandr Misurkin (Rusko), Mark Vande Hei a Joseph Acabá (USA). Po šestihodinovém letu, který byl zahájen efektivní noční show, a čtyřech obletech Země se loď přiblížila ke stanici ISS, s níže se spojila, konkrétně k modulu Poisk. Tam zůstane ukotvená do března 2018, kdy by se měla vrátit na Zemi.

Start rakety Sojuz-FG s lodí Sojuz MS-06 (kosmonautika.cz)

Posádka lodi Sojuz MS-06 se tak připojila k Expedici 53, kterou dále tvoří Randolph Bresnik (USA), Sergej Rjazaňskij (Rusko) a Paolo Nespoli (Itálie, ESA), a přejde do Expedice 54. První část Expedice 53 (Bresnik, Rjazaňskij, Nespoli) přitom odstartovala už 28. července 2017 a přešla z Expedice 52 do aktuální Expedice 53.

https://www.youtube.com/watch?v=Eqsq3nKhe5M

Zdroj:
Soyuz MS-06 (spaceflightnow.com)

O autorovi

Petr Valach

Šéfredaktor ExoSpace.cz

Věnuji se astronomii, fyzice, kosmonautice, svobodnému softwaru. Řadu let, cca 15, publikuju na internetu (jsem redaktorem OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz) a příležitostně v tištěných médiích. V redakci mám na starosti správu webu, fóra, komunikaci s veřejností, školení redaktorů a podílím se na chodu stránky na Facebooku. Zodpovídám za celkový chod redakce a za to, aby vše správně fungovalo.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/nocni-start-lodi-sojuz-ms-06/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>