«

»

Zář 16 2017

WEDOS: Od 1. 1. 2018 pouze open-source

Hostingová firma WEDOS ve své zprávě 13. 9. 2017 zveřejnila, že končí sedmiletou spolupráci se společnostní Microsoft. Hlavním důvodem je cena. Ceny samotných licencí operačního systému podle tvrzení firmy přesahují trojnásobně hardware, na kterém systém poběží. Dalším důvodem je spuštění služby WEDOS cloud, jež by narážela na problémy se současnou smlouvou s Microsoftem. Zástupci Wedosu píší: Naše prostředí je multiplatformní a my a i klienti používáme různé operační systémy a u WEDOS Cloudu bychom nedokázali ohlídat, kde a jak je co nainstalované (přitom nám to stávající smlouva s Microsoftem nařizuje hlídat). Vzhledem k tomu bychom museli platit za všechny servery, a to i za ty, kde Windows neběží nebo jsou v rámci nové služby WEDOS Cloud „uspané“ (a zákazník za ně neplatí). To by byla ekonomická sebevražda. A snad posledním argumentem je, že podle podmínek a požadavků Microsoftu jsme povinni mít plný administrátorský přístup k zákaznickým serverům (jak virtuálním, tak dedikovaým), kde jsme nainstalovali programy Microsoftu.

Dnem 31.12.2017 končí smlouva s Microsoftem a WEDOS by se tak měl 1. 1. 2018 stát plně open-source.

Zdroj:
Od 1. 1. 2018 budeme 100% opensource (wedos.com)

O autorovi

Antonín Judytka

Permanent link to this article: https://exospace.cz/wedos-od-1-1-2018-open-source/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>