«

»

Čvn 29 2016

Cloudová řešení LibreOffice v červnu 2016

lo_owncloudJiž více jak rok uplynul do doby, kdy jsme vám představovali tehdy ještě zvažované a chystané řešení LibreOffice na síti – LibreOffice Online (LOOL). Řešení, které je výsledkem spolupráce hlavního vývojáře LibreOffice, Collabory, s firmou IceWarp. V prosinci 2015 jsme pak provedli první větší pokus a navrhované demo řešení jsme si vyzkoušeli.

Ovšem LOOL není jediným způsobem, kterak provozovat LibreOffice online. Podporu pro alespoň základní práci mají i další dvě řešení. S cloudovým řešením Open365 jsme vás již také seznámili. V tomto článku se podíváme ještě na použití LibreOffice na ownCloudu a provedeme srovnání všech tří online řešení LibreOffice.

Čtěte dále ≫

 

O autorovi

Petr Valach

Šéfredaktor ExoSpace.cz

Věnuji se astronomii, fyzice, kosmonautice, svobodnému softwaru. Řadu let, cca 15, publikuju na internetu (jsem redaktorem OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz) a příležitostně v tištěných médiích. V redakci mám na starosti správu webu, fóra, komunikaci s veřejností, školení redaktorů a podílím se na chodu stránky na Facebooku. Zodpovídám za celkový chod redakce a za to, aby vše správně fungovalo.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/cloudova-reseni-libreoffice-v-cervnu-2016/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>