«

»

Čvc 20 2013

Naučte se simulovat pohyb planet kolem hvězd

planets_makroZajímá vás podstata oběhu planet kolem hvězd? Chcete si vypočítat parametry oběžných drah planet, výsledek si ukázat v diagramu a odečíst potřebná data? Slouží k tomu makro EuroOffice Planets, určené pro program Apache OpenOffice. Podívejte se, jak se s makrem pracuje, a sice v článku Jak simulovat pohyb planet kolem Slunce.

Poznámka: Doplněk Planets je tvořen dvěma částmi. Obě se volají z prostředí OpenOffice, ale jeho část, simulátor planet, je psaný v Java skriptu a je spustitelný zvlášť, i bez OpenOffice. Vlastní makro, psané v Pythonu, vám nepůjde v příbuzném programu LibreOffice zprovoznit, protože LibreOffice podporuje makra psaná v Pythonu verze 3, verze 2 (v níž je makro psáno) již podporována není.

O autorovi

Petr Valach

Šéfredaktor ExoSpace.cz

Věnuji se astronomii, fyzice, kosmonautice, svobodnému softwaru. Řadu let, cca 15, publikuju na internetu (jsem redaktorem OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz) a příležitostně v tištěných médiích. V redakci mám na starosti správu webu, fóra, komunikaci s veřejností, školení redaktorů a podílím se na chodu stránky na Facebooku. Zodpovídám za celkový chod redakce a za to, aby vše správně fungovalo.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/naucte-se-simulovat-pohyb-planet/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>