«

»

Kvě 15 2017

Vzpoura kosmonautů ve Hvězdném Městečku

padalka

Ruský kosmonaut Gennadij Padalka (technet.idnes.cz)

Ve Hvězdném Městečku u Moskvy, centru příprav ruských kosmonautů, vypukla vzpoura kosmonautů. Ti v čele s Gennadijem Padalkou, ruským rekordmanem pobytu ve vesmíru, obvinili šéfa Gagarinova střediska pro výcvik kosmonautů Jurije Lončakova, že lhal o důvodech ukončení další přípravy kosmonautů Olega Kotova, Romana Romaněnka a Padalky, když prohlásil, že tito tři kosmonauti na vlastní žádost (kvůli zhoršenému zdraví) přípravu ukončili. Realita je podle Padalky jiná. Kotov byl podle něj Lončakovem vyhozen, Padalka, který se chystal na další let, byl z letu vyňat (bez dalšího angažmá), další kosmonauti, Sergej Volkov, Sergej Revin a Alexandr Samokuťjajev, odešli, protože vyhlídka na let pro ně neexistovala.

Aféra dává nahlédnout do zákulisí ruské kopsmonautiky a do problémů, které ji léta svazují. Bližší rozbor najdete v článku ing. Karla Pacnera na Technetu.

Zdroj:
„Vzpoura“ mezi ruskými kosmonauty se propírá v novinách (technet.idnes.cz)

O autorovi

Petr Valach

Šéfredaktor ExoSpace.cz

Věnuji se astronomii, fyzice, kosmonautice, svobodnému softwaru. Řadu let, cca 15, publikuju na internetu (jsem redaktorem OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz) a příležitostně v tištěných médiích. V redakci mám na starosti správu webu, fóra, komunikaci s veřejností, školení redaktorů a podílím se na chodu stránky na Facebooku. Zodpovídám za celkový chod redakce a za to, aby vše správně fungovalo.

Permanent link to this article: https://exospace.cz/vzpoura-kosmonautu-ve-hvezdnem-mestecku/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>