«

»

Bře 19 2017

Záměrně implementované problémy ve Windows

Není tomu dlouho a opět jsme narazili na zprávu, která si jistě zaslouží zmínku. Tentokrát se jedná o vypnutí aktualizací u operačních systémů Microsoft Windows 7 a 8.1 při použití procesorů řad Kaby Lake (Intel) a Ryzen (AMD). Microsoft tak vytváří tlak na uživatele, kteří mají na výběr mezi neaktualizovaným operačním systémem a upgadem operačního systému. Samotný běh operačního systému na procesorech těchto řad by však neměl být problém. Zarážející však je, že verzi Windows 8.1 neskončila ani standartní podpora, a už jej není možné „bezpečně“ používat na novém hardwaru. Jak je možné, že systém, který si musí uživatel zakoupit a má zaručenou standardní podporu, najednou přestane fungovat, je otázkou.

Zmíněnou zprávu si můžete přečíst na živě.cz.

Windows 10 instaluje zakázané aktualizace

Pokud tedy budete chtít aktualizovaný systém, nezbude vám nic jiného než provést upgrade na Windows 10. V tomto případě však nastává druhý extrém. Jak opět upozornil serve živě.cz, systém nainstaluje i aktualizace, které zakážete. Jak je možné, že uživatel nemá svůj vlastní počítač pod kontrolou a operační systém je navržen tak, aby uživatele ignoroval? Je neuvěřitelné, že uživatelům Microsoft Windows nevadí, že svůj vlastní počítač nemají pod kontrolou.

Závěr je tedy jednoznačný. Uživatelům doporučujeme zazálohovat uživatelská data, případně nastavení jednotlivých programů, jednou provždy odstranit z počítače Windows a nainstalovat si některou z podporovaných a rozšířených distribucí Linuxu. Je tak daleko nižší riziko, že budou nuceni u počítače trávit čas řešením úplně jiných záležitostí, než k jakým je počítač určen.

Zdroj:
Microsoft začal blokovat aktualizace ve Windows 7 a 8.1 na počítačích s novými procesory (zive.cz)
Windows 10 stáhne některé aktualizace, i když mu to zakážete (zive.cz)

O autorovi

Antonín Judytka

Permanent link to this article: https://exospace.cz/zamerne-implementovane-problemy-ve-windows/

1 ping

  1. Mladý astronom Jiří Vala tváří Microsoftu - ExoSpace.cz

    […] také: Ve Windows 10S si už moc nezagooglíte a budete odkázáni na Edge Záměrně implementované problémy ve Windows LibreOffice vs. Microsoft Office – […]

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>