«

»

Úno 06 2016

Pozor na samovolnou instalaci Microsoft Windows 10!

win10Redakce ExoSpace upozorňuje na možnost samovolné aktualizace  operačního systému Windows na verzi Windows 10. Pokud máte počítač s operačním systém Windows 7 nebo Windows 8 (8.1) a máte zapnuté doporučené aktualizace, automaticky se vám do počítače stáhne instalace Windows 10. Instalaci Windows 10 lze údajně zabránit tak, že instalaci při startu počítače odložíte.

winupdate

Vypněte si ve Windows autiomatické stahování a instalaci aktualizací a aktualizace kontrolujte ručně

winupdate2

Jak ve Windows 7, tak novějších verzích se může v nastavení služby Windows Update objevit možnost instalace dalších produktů Microsoftu; zakažte ji

Toto jednání Microsoftu považujeme za nekorektní. O tom, že aktualizace byla přesunutá z volitelných do doporučených, bylo málo informováno. Řešením uvedeného problému může být zakázání doporučených aktualizací a průběžné kontrolování aktualizací.

TuxPokud nemusíte, vyhněte se používání Microsoft Windows (a dalšího uzavřeného softwaru) a přejděte na svobodný operační systém GNU/Linux a využijte nepřebernou paletu zdarma dostupných programů, které jsou pro tento systém k dispozici, případně si v něm nainstalujte oblíbený software pro Windows.

Odkazy:

O autorovi

Antonín Judytka

Permanent link to this article: https://exospace.cz/pozor-na-samovolnou-instalaci-microsoft-windows-10/

Napsat komentář

dialog-information.png
Uvítáme všechny komentáře na téma článku. Nevhodné příspěvky a spamy jsou moderovány. Moderaci provádí členové redakce ExoSpace.cz.


Pravidla pro psaní komentářů

1. Diskutující je povinen dodržovat zákony České republiky. Je zakázána jakákoliv propagace nezákonných činností.
2. Diskutující se k sobě chovají slušně. Neurážejte ostatní uživatele.
3. Snažte se nerozpoutávat hádky a nezapojujte se do nich.
4. Je zakázána jakákoliv reklama či inzerce.
5. Snažte se vyvarovat off-topic (mimo téma) příspěvků.
 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>